Animacje dla dzieci na weselu – co wybrać i na co zwrócić uwagę?

Animacje dla dzieci na weselu – co wybrać i na co zwrócić uwagę?

            Animacje dla dzieci podczas przyjęcia weselnego to coraz częściej spotykana forma na zapewnienie atrakcji dla najmłodszych gości. Jest jednak wiele firm oferujących usługi, ale na co zwrócić uwagę podczas wyboru oferty?

            Firma wysyłając ofertę powinna zawrzeć w niej czas trwania animacji. Podstawowy czas animacji to ok 3 h. Najlepiej rozpocząc zabawę z dzieciakami bezpośrednio po pierwszym tańcu Pary Młodej. Z naszego wieloletniego doświadczenia wynika że jest to ok 3,5-4  h od godziny ślubu. Czas ten pozwala na spokojne zakończenie części oficjalnej i przejście do zabawy. Nasza firma pozwala na przedłużenie animacji na życzenie Państwa Młodych. Ważne jest także kwestia dojazdu – czy jest on dodatkowo płatny czy zawarty w cenie.

           

            Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy prowadzącej animacje, jest jej doświadczenie oraz umiejętności animatorek. Osoby z wykształceniem pedagodicznym, kreatywne, uśmiechęte i pełne zaangażowania nigdy nie pozwolą na nudę i zawsze znajdą atrakcje dla dzieciaków. Ważne, aby to animatorki potrafiły dostosować się do zainteresowań Małych Gości. Ważna jest również ilość animatorów – 1 osoba zalecana jest dla grupy do 12 dzieciaków, natomiast dla liczniejszego grona poleca się akorzystanie z oferty 2 animatorów.

            Tutaj nasówa się koleje pytanie – jakie dzieciaki należy liczyć do zabawy animacyjnej? Dla dzieciaków do 1,5 – 2 lat zaleca się skorzytsanie z oferty „kącika malucha”, gdzie rodzice moją podejść z pociecha i Mały Gość może pobawić się zabawkami przeznaczonymi dla danej grupy wiekowej. Dziciaki, które najczęściej korzystają z zabawy z animatorami, to dzieciaki w wieki 3-10 lat. Czasami oczywiście starsze także chętnie podejdą i skorzystają z mozliwości zabawy.

            Podczas zabawy bardzo ważny jest sprzęt, na którym pracują animatorzy. Ważne, by  był to sprzęt firm posiadających atesty m.in. Akson , Sanzarro, Gemar, Mapple czy Fisher Price. Polecanymi zabawami podczas przyjęcia weselnego są zabawy z chustą i tunelem animacyjnym, kolorowy deszcz, przeciaganie liny, limbo, maty XXL, klocki konstrukcyjne, wielkie stopy, łowienie ryb xxl, karty xxl, bańki xxl, itd. Dzieciaki uwielbiają, gdy animatorzy tworzą „balonowe zoo” z kolorowych, długich balonów, czy robią im błyszczące, kolorowe tatuaże. Mini Disco jest także świetną formą na zabawę, szczególnie z magiczą skrzynia, w której dzieciaki znajdują różne gadżety do przebrania się. Czasami Państwo Młodzi chcą, aby Mini Disco przeprowadzić na głownej sali z wszytskimi gośćmi. Nasza firma oferuje również usługi dodatkowe jak wizyta chodzącej maskotki – Myszki Miki, Myszki Minie lub Pieska Chase z Psiego Patrolu. Na życzenie isnieje możliwość stworzenia słodkiej piniaty z cukierkami w wybranym wzorze i kolorze.

            Podsumowując, warto zawsze zadzwonić i zapytać o ofertę oraz porozmawiać z animatorem, gdyż najniższa cena za usługę często jest bardzo uboga lub wykonywania nieprofesjonalnie a należy pamiętać, że animatorzy organizują zabawy dla dzieciaków ale nie sprawują nad nimi opieki. Dlatego ważne jest, aby były to profesjonaliści, żeby dzieciaki były nimi zainteresowane i nie chciały ich opuszczać na krok.

                                                                                                                                                                                                Fabryka uśmiechu

Ceny animacji zaczynają się od 400 zł

działamy głównie na terenie woj. podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego ale dojedziemy wszędzie 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *