Co zamiast kwiatów na prezent ślubny?

Coraz częściej zdarza się tak, iż młoda para zapraszając gości sugeruje, żeby nie przynosili kwiatów. Nie ma w tym nic dziwnego ani niestosownego, ponieważ duża ilość bukietów może spowodować sporo zamieszania, gdyż pojawiają się problemy ze strony praktycznej: co zrobić z taką ilością? W delikatny sposób można zaznaczyć, co byłoby lepszym prezentem. Najlepiej umieścić taką informację na zaproszeniu – wówczas goście nie poczują się urażeni.

Co w takim razie można kupić młodej parze zamiast kwiatów?

Wino

Obecnie staje się coraz bardziej popularną formą prezentu, doskonale będzie nadawało się na wspólne wieczory. Można do niego dodać karteczkę z życzeniami, a wtedy młoda para pijąc wino na pewno pomyśli o osobie, która ten prezent dała. Dodatkowo wino jest praktycznym upominkiem, ponieważ może długo leżeć i – w przeciwieństwie do kwiatów – ten prezent można wykorzystać nawet po latach.

Książki

Jeśli młoda para lubi czytać, będą doskonałym prezentem. Na książce koniecznie należy umieścić dedykację, ponieważ dzięki temu będzie wiadomo, od kogo pochodzi prezent. Przez to książka nabiera także bardziej osobistego charakteru. Jest to pamiątką na długie lata, która niewątpliwie po jakimś czasie wywoła sporo pozytywnych wspomnień. Wcześniej można skonsultować się z innymi zaproszonymi osobami, aby jeden egzemplarz nie powtórzył się zbyt wiele razy.

Zabawki do domu dziecka

Wiele młodych par decyduje się na to, aby zamiast kwiatów poprosić o pomoc dla innych. Jest to piękny gest, który na pewno zostanie doceniony, Jeżeli goście przyniosą zabawki lub akcesoria dla dzieci z domów dziecka, to tym samym wywołają u innych sporo radości. Mogą to być zarówno kredki, zeszyty, pluszaki, jak także bardziej praktyczne rzeczy do codziennego użytku (np. kosmetyki).

Karma dla zwierząt

Wydaje się to niecodziennym pomysłem, jednak zdarzają się pary, które chcą pomóc właśnie zwierzętom. Zebraną karmę lub akcesoria (koce, obroże, smycze) przekazują do schroniska. Większa ilość jedzenia dla zwierząt na pewno jest potrzebna w takich miejscach.

Kupony lotto lub zdrapki

Wiadomo, że małżeństwo będzie miało sporo wydatków we wspólnym życiu, dlatego też kupony lotto lub zdrapki mogą być szansą na to, aby te wydatki zmniejszyć. Przede wszystkim jednak dla młodej pary moment sprawdzania kuponów będzie świetną zabawą.

Kwiaty są pięknym prezentem, jednak coraz częściej Młoda Para oczekuje zamienników. Dodatkowo dla zaproszonych osób kupienie innego prezentu też stanowi ułatwienie, ponieważ mogą o to zadbać jakiś czas wcześniej, a w dniu ślubu skupić się na przygotowaniach do uroczystości, nie martwiąc się o to, że bukiet może nie być gotowy na czas, albo że nagle okaże się, iż nie ma go kto odebrać z kwiaciarni.

2 thoughts on “Co zamiast kwiatów na prezent ślubny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *