Dzień ślubu – Jak go sobie poukładać, żeby nie wpaść w panikę?

Dzień ślubu wiąże się z ogromnymi emocjami. Trudno się dziwić, w końcu to niesamowicie ważny dzień w życiu człowieka. Często pojawia się paraliżujący strach, stres, niepohamowana euforia, a nawet płaczliwość. Obawa przed własnymi emocjami w dniu ślubu tylko napędza lęk, a ten potrafi skutecznie odebrać radość oczekiwania. Jak zatem postępować, by zniwelować taki stan? Mam dla was kilka wskazówek.

WYCISZENIE EMOCJI

Po pierwsze warto zastanowić się nad własnymi lękami. Czego one dotyczą, co wiąże się z negatywnymi odczuciami? Zapewne wiele z nich okaże się naprawdę banalnych i na wyrost, ale zwykle przerażeni nie jesteśmy w stanie logicznie myśleć. Postarajmy się jednak pomyśleć racjonalnie. Często pomocna może okazać się także rozmowa z bliskimi, którzy stojąc z boku mają trzeźwy osąd sytuacji i kiedy potrzeba potrafią przywrócić nas do równowagi.

USTALENIE HARMONOGRAMU DZIAŁAŃ

Żeby nie wpaść w błędne koło paniki warto prowadzić „ślubny kalendarz”, w którym szczegółowo będziecie notować wszelkie działania związane ze ślubem, a także odhaczać załatwione formalności. Planowanie bywa ogromnie pomocne i pozwala uniknąć wpadek. Dodatkowo włączcie do pomocy bliskich, którzy z pewnością ucieszą się z powierzonych zadań, a tym samym odciążą was z nadmiaru obowiązków. Każdy będzie odpowiadał za dane zadanie, co pomoże uporządkować wasze dni w przedślubnej gorączce.

ĆWICZENIA FIZYCZNE

Nie od dziś wiadomo, że w walce ze stresem pomaga aktywność fizyczna. Znajdźcie czas na rozładowanie emocji na siłowni, w klubie fitness, czy wyjdźcie po prostu na długi spacer. Dotleńcie umysł, rozprostujcie kości, a wszelkie problemy staną się mniej dokuczliwe. Pod wpływem wysiłku w organizmie wydzielane są endorfiny, które rozluźniają i poprawiają humor. W rezultacie lepiej radzimy sobie z napięciem i stresowymi sytuacjami.

DZIEŃ ŚLUBU – JAK ZMINIMALIZOWAĆ NAPIĘCIE

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej dawce snu w noc poprzedzającą ślub – to baaaardzo ważne! Dzięki odpowiedniej dawce snu zyskamy również na wyglądzie. Cera będzie promienna i świeża, a umysł wypoczęty. Pamiętajcie, że zdjęcia będą pamiątką na całe życie. Bardzo ważne jest, by w dzień ślubu i wesela unikać wszelkich eksperymentów. Makijaż tylko w sprawdzonym miejscu, fryzura podobnie, żadnych eksperymentalnych doświadczeń z natryskowym opalaniem tuż przed ceremonią. Pozwoli to uniknąć rozczarowań i katastrof w tym najważniejszym dniu.

Najważniejsze to jednak pamiętać o optymizmie. Nic tak nie pomaga w życiu, jak pozytywne nastawienie. Ślub to pełne radości wydarzenie, na którym Państwo Młodzi pełnią najważniejszą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *