Fotofilmówka.pl – nowoczesne filmy tworzone przez zawodowców

Nowoczesne filmy z wesela są bardzo trendy. Warto takie zadanie postawić specjalistom z dużym doświadczeniem. Firma Fotofilmówka.pl zajęła pierwsze miejsce w kraju w plebiscycie Gala Branży Weselnej 2017, o czym zdecydowali głosujący oddając swoje głosy SMS. Z właścicielem firmy rozmawiał Arkadiusz Habrat.

Jakie są Wasze wrażenia po udziale w Gali?
Gala była przygotowana bardzo profesjonalnie. Dzięki transmisji gali na całą Polskę, byli z nami znajomi, rodzina oraz przyjaciele. Zyskaliśmy możliwość wymiany doświadczeń z najlepszymi firmami z całej Polski i oczywiście bardzo dobrze się bawiliśmy.

Jak zareagowaliście na pierwsze miejsce?
Byliśmy bardzo zaskoczeni, ponieważ konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Przede wszystkim przekonaliśmy się, że nasi klienci po zakończeniu współpracy o nas pamiętają, śledzą naszego facebooka. Głównie dzięki ich głosom zostaliśmy liderami.

Czy filmy ślubne to Wasza specjalność czy realizujecie też inne projekty?
Filmy ślubne to nasza największa część pracy, jednak wykonujemy różne projekty wedle życzenia klientów z którymi współpracujemy.
Tworzymy reportaże z komuni, studniówek, chrztów, oraz zajmujemy się produkcją filmów korporacyjnych.

Jak wyglądają przygotowania filmowca do dnia ślubu?
Takie przygotowania to parę godzin pracy, sprawdzamy działanie sprzętu, poziom baterii, karty pamięci.
Dzień wcześniej spotykamy się całą ekipą, żeby omówić plan działania. Tworzymy mini scenariusz dnia zdjęciowego. Ekipa ma rozpisane zadania do wykonania.

Jak długo trwa nagranie filmowe? Jakie momenty z przyjęcia weselnego najlepiej utrwalić na filmie?
Tak naprawdę często zaczynamy pracę podczas przygotowań pary młodej do ślubu a pracę kończymy po oczepinach i torcie. Najważniejszym momentem jest sama przysięga, ale my najbardziej lubimy to wszystko co się dzieje w tzw.międzyczasie, momenty wzruszenia i radości. Kochamy ujmować emocje. Operatorzy tak jak i fotografowie są nazywani:”Złodziejami dusz” i chyba właśnie to Nas najbardziej kręci.

Jak doszło do powstania firmy?
Od zawsze pasjonowałem się fotografią oraz grafiką, filmowanie przyszło naturalnie. Kupiłem pierwszą kamerę za niewielką sumę, nagrałem pierwsze wesele prawie za darmo, a później już tak zostało. Dostałem następne zamówienia i z roku na rok było ich coraz więcej.
W chwili obecnej nasz zespół tworzy kilkanaście osób.

Plener ślubny to zwykle ciekawe miejsca. Jakie u Was było najciekawsze?
Bardzo lubimy tworzyć realizację w miejscach pofabrykanckich. Łódź słynie z tego typu infrastruktury. Z roku na rok odkrywamy coraz piękniejsze miejsca Naszego miasta.

Zaskakujące sytuacje na weselach to …
Zaskakujące sytuacje na weselach, to sytuacje spontaniczne, emocjonalne, takie nad którymi rozsądek nie umie zapanować. To wzruszenia Mamy i Taty podczas błogosławieństwa, ale również łzy radości podczas przysięgi.
Zaskakujące sytuacje to również sytuacje niespodziewane wszędzie tam gdzie działa stres, wtedy jedynym rozwiązaniem jest zachować zimną krew. Nasza ekipa poza swoimi zadaniami stara się pomagać parze młodej tak, aby podczas wesela panowała miła atmosfera.

Ile wcześniej należy rezerwować u Was termin i gdzie można znaleźć portfolio?
Jeżeli komuś zależy na konkretnym terminie najlepiej zarezerwować termin 2 lata przed wyznaczoną datą. Rok przed ślubem to jest takie minimum, gdzie jeszcze jest szansa na zdobycie jakiegoś wolnego terminu.
Są miesiące bardziej i mniej oblegane, szczególnie te z literką:”r”. Są również terminy wymażone tj. 07.07.
Naszym jednak zdaniem ważniejsze jest dojrzałe podejście do tematu zaślubin.
Nasze portfolio znajduje się na naszej stronie internetowej www.fotofilmowka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *