Hotel Pałac Polanka – najlepsza kuchnia na Podkarpaciu

Każdy lubi dobrze zjeść i zrelaksować się korzystając ze strefy SPA. Hotel Pałac Polanka w drugiej edycji Gali Branży Weselnej zajął pierwsze miejsce na Podkarpaciu w kategorii Restauracja, gwarantując wyśmienitą kuchnię i wyjątkową strefę wypoczynku. Zadowolenie klientów i wysoki poziom usług przełożyło się na zdobyte w plebiscycie głosy. Rozmawia Arkadiusz Habrat.

Proszę przybliżyć historię obiektu.

Dwór został zbudowany w 1808 roku przez Ród Trzecieskich, ówczesnych właścicieli wsi Polanka. Wokół niego założono rozległy park krajobrazowy. Przy projektowaniu ogrodu miał swój udział podróżnik i geograf Wincenty Pol, wówczas przyjaciel właściciela, który zafascynowany pięknem regionu często tu powracał i tworzył swoją poezję .

Należy wspomnieć, że historia Pałacu Polanka związana jest z początkami światowego przemysłu naftowego. W 1854 r. powstała pierwsza na świecie spółka, założona przez Ignacego Łukasiewicza, właściciela dworku Tytusa Trzecieskiego i przedsiębiorcę Karola Klobassę, a jej celem było poszukiwanie i wydobywanie ropy naftowej. Efektem założonej działalności były liczne eksperymenty, które prowadzono na terenie posiadłości, związane z rafinacją ropy (co kilkukrotnie prowadziło do pożarów stawów). Przez kilka lat gościem posiadłości i Państwa Trzecieskich był Ignacy Łukasiewicz wraz z małżonką, którzy znaleźli tu schronienie po pożarze własnego domu.

W 1887 roku właścicielem dworku został Wiktor Klobassa, który założył w Polance cegielnię parową oraz fabrykę wyrobów glinianych. W kolejnych latach pałac został wydzierżawiony koncernowi naftowemu Małopolska, a następnie tradycje naftowe były kontynuowane przez francuską spółkę Verdatok. Tuż przed II Wojną Światową posiadłość zostaje przekazana na fundusz wojenny, a po wojnie na rzecz Robotniczej Spółdzielni „Młodzież”, zajmującej się produkcją baniek. W 1956 roku pałac został przejęty przez Krośnieńską Hutę Szkła, która prowadziła tam dom kultury oraz przedszkole.

W 2006 roku Zespół Pałacowo- Parkowy został zakupiony przez pana Rafała Prynca i dzięki wieloletniej pracy przywrócono dawną świetność posiadłości.

Od jakiego czasu w Pałacu Polanka są organizowane wesela?

Pałac Polanka organizuje wesela jak również inne przyjęcia okolicznościowe od lipca 2015 roku. Obecnie na naszych salach: Złotej, Srebrnej i Purpurowej możemy zorganizować przyjęcie do 120 osób. Na I piętrze Pałacu Polanka znajduje się również Sala Naftowa (sala konferencyjna), która może pomieścić do 60 osób.

Niebawem otwarcie nowej sali weselnej. Na ile osób będzie to obiekt i jakie będzie posiadał udogodnienia dla gości?

Otwarcie nowej Sali planowane jest w czerwcu 2018 roku.  Nowy obiekt oferować będzie na parterze salę bankietową na 210 osób oraz pokoje hotelowe na wyższych piętrach budynku w standardzie cztero gwiazdkowego  hotelu. W  2019 roku zostanie oddany również budynek sportowy.

Jakie są Państwa odczucia i wspomnienia wiążące się z udziałem w Gali Branży Weselnej?

Dziękujemy za przyznaną nominację. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w Gali Branży Weselnej oraz, że nasza restauracja cieszy się tak dużym zaufaniem wśród klientów. To była dla nas wielka przyjemność móc odebrać nagrodę w kategorii Restauracja na zaręczyny.

Czy to pierwsza tego typu nagroda, a może Hotel Pałac Polanka ma już na swoim koncie podobne sukcesy?

Zarówno w 2016 jak i 2017 roku Restauracja Polanka znalazła się na liście stu najlepszych restauracji w Polsce  i  jednocześnie jesteśmy jedną z czterech docenionych na Podkarpaciu restauracji. Dodatkowo w 2016 roku nasz Szef Kuchni Mariusz Zalichta otrzymał tytuł Szefa Kuchni Regionu Wschodniego.

Kiedy można skorzystać z restauracji i jakiego rodzaju dania oferujecie?

Nasi szefowie kuchni tworząc menu restauracji wzorują się na kuchni tradycyjnej i regionalnej. Przygotowane dania są jednak podawane w oryginalny sposób i w nowej aranżacji. Warto wspomnieć, że wystrój restauracji podkreślony jest oryginalnymi, epokowymi meblami, dzięki czemu nasi Goście mogą poczuć klimat minionych czasów.  Zapraszamy do Restauracji Polanka  codziennie od 12:00 do 22:00  na wyjątkową podróż kulinarną.

Co poza hotelem i wyśmienitą kuchnią proponujecie klientom?

W podziemiach Pałacu Polanka przygotowaliśmy dla naszych gości strefę Wellness & Spa, gdzie w otoczeniu zabytkowego ceglanego sklepienia, ścian z elementami piaskowca, niepowtarzalnej gry światła i cienia stworzyliśmy miejsce do wypoczynku i rekreacji. Nasi goście mają możliwość korzystania z dwóch saun, groty solnej, sali relaksacyjnej będącej zaciszem do medytacji oraz ze zbudowanego od podstaw jacuzzi do relaksacyjnych kąpieli. Przygotowaliśmy również gabinet odnowy biologicznej z możliwością zarezerwowania wybranych zabiegów i masaży.

Restauracja to miejsce gdzie najczęściej dochodzi do zaręczyn. Czy jest u Państwa specjalna oferta dotycząca zaręczyn w Hotelu Pałac Polanka? 

Przygotowaliśmy specjalną ofertę zaręczynową,  na którą składa się romantyczna kolacja przy świecach i winie – a po kolacji spacer we dwoje alejkami klimatycznego Pałacowego Parku, zwieńczony oświadczynami w nastrojowo zaaranżowanej altanie oraz bukiet czerwonych róż dla narzeczonej. Na życzenie Gości Pałac Polanka może zorganizować również specjalną oprawę muzyczną tego wyjątkowego wieczoru. Zaręczyny mogą odbyć się również w pałacowych wnętrzach. Zapraszamy do kontaktu z nami. Pomożemy w zorganizowaniu wymarzonych i eleganckich zaręczyn w taki sposób, aby ta wyjątkowa chwila pozostała na długo w pamięci naszych gości.


Gdzie można zapoznać się z ofertą Państwa obiektu i oferowanych usług?

 Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej: www.palacpolanka.pl oraz na nasz fanpage na portalu Facebook, gdzie znaleźć można informacje nie tylko o bogatej historii Pałacu Polanka, ale również  o ofertach specjalnych czy wydarzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *