Jak przygotować twarz do ślubu – polecane zabiegi

Na długo przed ślubem przy organizacji szukamy terminu na makijaż na ten wielki dzień. Jeśli nie znamy osobiście osoby która będzie wykonywała nam makijaż warto zapisać się na makijaż próbny. Jednak zapominamy często o kondycji naszej twarzy, a to skóra twarzy jest płótnem pod makijaż!

Warto więc zatroszczyć się o cerę już o wiele wcześniej niż makijaż – tym bardziej jeśli mamy bardzo problematyczną skórę. Polecam w tym celu udać się do dobrego kosmetologa, który dokona dogłębnej analizy skóry i ułoży plan zabiegów. Gdy nasza twarz jest w dobrej kondycji pewnie umówi nas na termin bliżej ślubu aby efekt bym maksymalnie widoczny w dniu ślubu. Jednak jeśli nasz skóra jest problematyczna (jeśli problemy są duże kosmetolog poradzi nam wizytę u dermatologa) to zbiegi zaczniemy z około rocznym wyprzedzeniem – ze względu na to że nie wszystkie zabiegi możemy wykonywać przez cały rok. Taka konsultacja najczęściej jest bezpłatna w ramach zabiegu więc nie musimy się martwić kosztami.

WYGLĄD WIZYTY:
Na taką konsultacje najlepiej przyjść bez makijażu bo w nim kosmetolog nie jest się w stanie ocenić jakości skóry oraz jej stanu. Przed konsultacją powinniśmy dostać ankietę do wypełnienia o naszym stanie zdrowia – potrzebna kosmetologowi jest po to aby wiedzieć czy klientka/klient nie ma przeciwwskazań do zabiegów. Po uzupełnieniu ankiety zostanie wykonana analiza skóry twarzy – kosmetolog dokładnie będzie w stanie powiedzieć nam jaki mamy rodzaj cery i jak musimy o niego zadbać. Nie bójmy się – wszystko podpowie nam kosmetolog – od zabiegów aż po domową pielęgnację.

PAMIĘTAJMY!
Jeśli nie będziemy stosować się do zaleceń nie osiągniemy satysfakcjonujących rezultatów, a nawet możemy sobie zaszkodzić.

Myślę że każda Panna Młoda (panowie również mogą korzystać z porad kosmetologa!) która zapewni sobie taką porządną regenerację/pielęgnację skóry, będzie w dniu wesela wyglądać idealnie nawet bez mocnego makijażu! Również jeśli chodzi o makijaż możemy zasięgnąć porad kosmetologa, a nawet zapisać się na tą usługę właśnie do tej osoby (jeśli posiada ją w ofercie) dzięki temu będziemy mieć 100% pewność że wszystko będzie idealnie pasowało.

Również warto mieć na uwadze że taka opieka nad przyszłą Panną Młodą ma nie tylko dobry wpływ na wygląd, ale również na samopoczucie. Zabiegi przeważnie są relaksujące i odprężające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *