O czym należy pamiętać, organizując ślubną sesję zdjęciową?

Zdjęcia ze ślubu są pamiątką na lata. Pozwalają zatrzymać magię wydarzenia i towarzyszące temu emocje. Oglądane po jakimś czasie, przypominają o tym wyjątkowym dniu. Obecnie dla Par Młodych zdjęciowa sesja ślubna to pozycja obowiązkowa. Przygotowując się do takiej sesji należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które będą miały wpływ na jakość waszych zdjęć.

  1. Najważniejszy jest wybór fotografa.

Tą decyzję będziecie podejmować na etapie organizacji wesela. Najczęściej ten sam fotograf wykonuje dla Was zdjęcia podczas ślubu i wesela oraz sesji plenerowej.  Dobry fotograf zadba o to, aby młoda para czuła się przed obiektywem swobodnie, zachowywała naturalnie w trakcie dnia ślubu, ale i podczas sesji. Udzieli wam wszystkich niezbędnych wskazówek, podpowie co macie robić. Dzięki temu na pewno uda się uzyskać dobry efekt końcowy. Ważne, aby na etapie wyboru zobaczyć jego portfolio oraz ustalić, jaką liczbę zdjęć otrzymacie. W wyborze fotografa najlepiej kierować się opiniami innych osób. Można poczytać jego referencje na stronie (obecnie wielu fotografów takie posiada) albo po prostu poprosić o radę doświadczonych znajomych. Pamiętajcie jednak, aby odpowiednio wcześnie zarezerwować termin!

  1. Kiedy robić sesję?

Kiedyś zwyczajem było udawać się na plener w dniu ślubu. Ten pomysł nie okazuje się jednak dobrym rozwiązaniem, a pośpiech nie jest wskazany. Warto poświęcić na sesję więcej czasu, aby uzyskać lepsze efekty. Co więcej, zniknięcie na kilka godzin z własnej imprezy może być źle odbierane przez zaproszonych gości. Dlatego też najlepszą opcją jest robienie zdjęć w pierwszym , czy drugim tygodniu po ślubie, ponieważ można spokojnie przygotować się do sesji i takie też są teraz obecne trendy. Z różnych przyczyn sesja ślubna odbywa się też czasami w terminie późniejszym niż tydzień czy dwa po ślubie, szczególnie jeśli jest to sesja zagraniczna i jest związana z konkretnie zarezerwowanym terminem podróży. Zdjęcia plenerowe w dniu ślubu zdecydowanie odradzam!

  1. Warto mieć swój pomysł na zdjęcia.

Jeśli ustalicie ciekawy pomysł na sesję, na pewno będziecie się przy tym dobrze bawić, a efekty was zaskoczą! Możecie wymyślić jakąś koncepcję, która będzie także odzwierciedlała wasze zainteresowania, pasje. Dzięki temu zdjęcia będą oryginalne i na pewno oglądane po jakimś czasie wywołają uśmiech na twarzy. Czasami na sesję decydują się też osoby przed zawarciem związku małżeńskiego. To dobry pomysł, by mieć zdjęcia w sukni i garniturze, ale też po cywilnemu.

  1. Jakie wybrać miejsce?

Należy wcześniej ustalić, gdzie odbędzie się sesja. Trzeba również wszystkiego dopilnować: jeśli chcecie robić sesję w kawiarni, porozmawiajcie z właścicielem, aby później nie okazało się, że w ostatniej chwili odmówi. W przypadku pleneru warto wcześniej sprawdzić, jaka będzie pogoda. Wybór miejsca zależy od tego, jaki macie pomysł, ponieważ otoczenie musi pasować do koncepcji. Jeżeli nie macie pomysłu na miejsce, to na pewno fotograf coś wam zaproponuje. Coraz modniejsze są sesje za granicą, ale wiąże się to z dużo większym wydatkiem.

  1. Czy dodatkowe osoby na sesji są potrzebne?

Różne są zdania na temat osób towarzyszących młodej parze na sesji, jednak z reguły okazuje się, że ich obecność jest stresująca. Zastanówcie się, czy będziecie potrafili otworzyć się przy dodatkowej osobie, aby swobodnie pozować. Zwykle dodatkowe osoby są zbędne. Czasami fotograf zabiera osobę do pomocy, która pomaga mu w transportowaniu wszystkich akcesoriów fotograficznych potrzebnych do wykonania profesjonalnych zdjęć.

  1. Zadbaj o makijaż.

W przypadku pań, warto pomyśleć o profesjonalnym makijażu na zdjęcia. Chociaż wydaje się, że to mało istotny szczegół, dobry makijaż powoduje, że twarz na zdjęciach nabiera wyrazu. Nie musi być to mocny make-up, jednak ważne jest, aby zrobił to ktoś, kto zna się na tym. Pamiętaj – zdjęcia zostają na całe życie. Warto zainwestować w dobry makijaż!

Każdą waszą wątpliwość może wyjaśnić fotograf. Do tej pory pracował przecież też z innymi parami, które nie mają doświadczenia przed obiektywem i chętnie odpowie na wszelkie pytania. Pamiętajcie, że jemu także zależy na tym, aby klienci byli zadowoleni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *