Plener ślubny – gdzie się wybrać?

Najpiękniejsze zdjęcia to takie, w których mało jest sztuczności, a wiele świeżości i emocji. O wiele łatwiej uzyskać efekt „żywego” zdjęcia, które robione jest w plenerze, aniżeli w studio u fotografa (choć końcem lat 90-tych była na to moda). Dzisiejsze Młode Pary decydują się na sesje plenerowe, gdyż te właśnie zapewniają naturalnie piękną, ponadczasową pamiątkę na lata. Plener zdjęciowy można zorganizować praktycznie w każdym miejscu, tu najważniejszy jest pomysł jak ta sesja ma wyglądać.

Każdej Parze zależy na unikatowości sesji. Nie lubimy powielania, a już na pewno nie chcemy, by nasza sesja ślubna była postrzegana jako jedna z wielu. Chcemy żeby się wyróżniała i zachwycała oryginalnością. Kluczową rolę odgrywa fotograf. Należy zapoznać się z jego poprzednimi pracami, sprawdzić kreatywność i pomysłowość. Dobry fotograf sprawi, że sesja ślubna będzie do nas pasowała i nawet w niezbyt atrakcyjnym miejscu wykona zdjęcia z pomysłem o efekcie wow.

INSPIRACJE NA ZDJĘCIA ŚLUBNE W PLENERZE

  1. MORZE, PLAŻA

zwykle w takich okolicznościach przyrody nie potrzeba szczególnych stylizacji. Sesja na plaży, rozwiane włosy, prostota – im mniej udziwnień tym lepiej. Naturalność ukazana na tle zachodzącego słońca, błękitna woda w tle.

  1. RY

dla miłośników górskich wypraw, plener ślubny w górach będzie idealnym rozwiązaniem. Piękne widoki, górski wiatr we włosach. W górskich warunkach zdjęcia wychodzą przepiękne zarówno latem jak i zimą.

  1. RUINY ZAMKÓW I PAŁACÓW

ruiny tych miejsc mają w sobie tajemnicę i dostojność, które idealnie się wpasowują w plener ślubny. Panna Młoda niczym Biała Dama uchwycona na zdjęciach intryguje i zachwyca.

  1. SESJA POKAZUJĄCA HOBBY MŁODYCH

Państwo Młodzi podzielają swoje pasje i zamiłowania? Nic prostszego na niebanalną sesję ślubną. Inspiracji jest w tym temacie tak wiele, jak wiele zainteresowań nowożeńców. Taka sesja może być pełna humoru, ekstremalnych doznań, czy artyzmu.

  1. SESJA NA MIEŚCIE

kochacie zgiełk miasta, ruch i pęd? Zaplanujcie swój plener ślubny właśnie w takich okolicznościach. Sesja miejska daje ogrom inspiracji oraz wspaniale ukazuje kontrast (zwiewna suknia i ruch miasta). Efekt finalny potrafi zaskoczyć.

  1. PARKI

cudowne światło przebijające między drzewami, zieleń, równo przycięte żywopłoty, parkany.  Ławeczki parkowe i alejki. Pomysł na wspaniałą, romantyczną sesję ślubną z powodzeniem można wykorzystać w takich miejscach.

  1. PARKI ROZRYWKI

szaleństwo i zabawa to wasza codzienność? A może poznaliście się podczas ekstremalnych przeżyć na rollercoasterze? Uwiecznijcie to, wybierając plener ślubny właśnie w wesołym miasteczku. Odrobina odwagi i szaleństwa, a wasze zdjęcia będą szalone tak samo jak Wy!

  1. ŁĄKI, KWIATY, KWITNĄCY RZEPAK

takie zdjęcia zawsze wyglądają pięknie. Na tle przyrody, w towarzystwie pięknych roślin. Romantyzm, miłość, naturalność. Panna Młoda wśród żółci rzepaku, Pan Młody obejmujący czule swoją wybrankę. I choć takich sesji było tysiące, każda z nich ma w sobie coś świeżego.

  1. STARE KAMIENICE/ULICZKI

klimatyczne zdjęcia, w których biel sukni kontrastuje zwykle z ciemniejszym, szarym tłem. Pełne tajemnicy ujęcia przenoszą w czasie i zachwycają oryginalnością. Piękne, stare bramy, schody, spacer w półmroku – pomysłów na taką sesję z pewnością nie zabraknie doświadczonemu fotografowi.

  1. NAJWSPANIALSZE MIEJSCA WŁASNEGO MIASTA

warto rozejrzeć się po swoim mieście. Z pewnością znajdziecie wiele przepięknych i niewykorzystanych miejsc, które będą idealnym tłem do ślubnego pleneru. Może to być miejsce nad jeziorem, a mogą to być ruiny zabytkowego miejsca w mieście. Stadnina koni? Pola pełne zbóż? Tylko od was zależy, które miejsce wykorzystacie na najpiękniejsze zdjęcia waszego życia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *