Plener ślubny – gdzie się wybrać?

Najpiękniejsze zdjęcia to takie, w których mało jest sztuczności, a wiele świeżości i emocji. O wiele łatwiej uzyskać efekt „żywego” zdjęcia, które robione jest w plenerze, aniżeli w studio u fotografa (choć końcem lat 90-tych była na to moda). Dzisiejsze Młode Pary decydują się na sesje plenerowe, gdyż te właśnie zapewniają naturalnie piękną, ponadczasową pamiątkę na lata. Plener zdjęciowy można zorganizować praktycznie w każdym miejscu, tu najważniejszy jest pomysł jak ta sesja ma wyglądać.

Każdej Parze zależy na unikatowości sesji. Nie lubimy powielania, a już na pewno nie chcemy, by nasza sesja ślubna była postrzegana jako jedna z wielu. Chcemy żeby się wyróżniała i zachwycała oryginalnością. Kluczową rolę odgrywa fotograf. Należy zapoznać się z jego poprzednimi pracami, sprawdzić kreatywność i pomysłowość. Dobry fotograf sprawi, że sesja ślubna będzie do nas pasowała i nawet w niezbyt atrakcyjnym miejscu wykona zdjęcia z pomysłem o efekcie wow.

INSPIRACJE NA ZDJĘCIA ŚLUBNE W PLENERZE

  1. MORZE, PLAŻA

zwykle w takich okolicznościach przyrody nie potrzeba szczególnych stylizacji. Sesja na plaży, rozwiane włosy, prostota – im mniej udziwnień tym lepiej. Naturalność ukazana na tle zachodzącego słońca, błękitna woda w tle.

  1. RY

dla miłośników górskich wypraw, plener ślubny w górach będzie idealnym rozwiązaniem. Piękne widoki, górski wiatr we włosach. W górskich warunkach zdjęcia wychodzą przepiękne zarówno latem jak i zimą.

  1. RUINY ZAMKÓW I PAŁACÓW

ruiny tych miejsc mają w sobie tajemnicę i dostojność, które idealnie się wpasowują w plener ślubny. Panna Młoda niczym Biała Dama uchwycona na zdjęciach intryguje i zachwyca.

  1. SESJA POKAZUJĄCA HOBBY MŁODYCH

Państwo Młodzi podzielają swoje pasje i zamiłowania? Nic prostszego na niebanalną sesję ślubną. Inspiracji jest w tym temacie tak wiele, jak wiele zainteresowań nowożeńców. Taka sesja może być pełna humoru, ekstremalnych doznań, czy artyzmu.

  1. SESJA NA MIEŚCIE

kochacie zgiełk miasta, ruch i pęd? Zaplanujcie swój plener ślubny właśnie w takich okolicznościach. Sesja miejska daje ogrom inspiracji oraz wspaniale ukazuje kontrast (zwiewna suknia i ruch miasta). Efekt finalny potrafi zaskoczyć.

  1. PARKI

cudowne światło przebijające między drzewami, zieleń, równo przycięte żywopłoty, parkany.  Ławeczki parkowe i alejki. Pomysł na wspaniałą, romantyczną sesję ślubną z powodzeniem można wykorzystać w takich miejscach.

  1. PARKI ROZRYWKI

szaleństwo i zabawa to wasza codzienność? A może poznaliście się podczas ekstremalnych przeżyć na rollercoasterze? Uwiecznijcie to, wybierając plener ślubny właśnie w wesołym miasteczku. Odrobina odwagi i szaleństwa, a wasze zdjęcia będą szalone tak samo jak Wy!

  1. ŁĄKI, KWIATY, KWITNĄCY RZEPAK

takie zdjęcia zawsze wyglądają pięknie. Na tle przyrody, w towarzystwie pięknych roślin. Romantyzm, miłość, naturalność. Panna Młoda wśród żółci rzepaku, Pan Młody obejmujący czule swoją wybrankę. I choć takich sesji było tysiące, każda z nich ma w sobie coś świeżego.

  1. STARE KAMIENICE/ULICZKI

klimatyczne zdjęcia, w których biel sukni kontrastuje zwykle z ciemniejszym, szarym tłem. Pełne tajemnicy ujęcia przenoszą w czasie i zachwycają oryginalnością. Piękne, stare bramy, schody, spacer w półmroku – pomysłów na taką sesję z pewnością nie zabraknie doświadczonemu fotografowi.

  1. NAJWSPANIALSZE MIEJSCA WŁASNEGO MIASTA

warto rozejrzeć się po swoim mieście. Z pewnością znajdziecie wiele przepięknych i niewykorzystanych miejsc, które będą idealnym tłem do ślubnego pleneru. Może to być miejsce nad jeziorem, a mogą to być ruiny zabytkowego miejsca w mieście. Stadnina koni? Pola pełne zbóż? Tylko od was zależy, które miejsce wykorzystacie na najpiękniejsze zdjęcia waszego życia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *