Świat animacji – wywiad z Agnieszką Kulą z Fabryki Uśmiechu

Coraz częściej podczas przyjęcia weselnego, w którym biorą udział także dzieci, Państwo Młodzi chcąc dostarczyć swoim najmłodszym gościom atrakcji zamawiają animatora, co okazuje się strzałem w dziesiątkę! O animacjach opowie Agnieszka Kula – właścicielka Fabryki Uśmiechu.

Animacje, to nowość na weselach w Polsce. Zacznijmy od tego, na czym polega praca animatora podczas przyjęcia weselnego?

Praca animatora jest bardzo przyjemna i wesoła, gdyż dzieciaki to sama radość i miliony pomysłów. Kreatywność najmłodszych często przechodzi najśmielsze oczekiwania. Animator ma za zadanie tak zorganizować czas najmłodszym, aby nie mieli czasu na nudę i pozwolili rodzicom pobawić się, potańczyć i porozmawiać z innymi członkami rodziny, których często widzą tylko przy takich większych imprezach rodzinnych. Należy jednak podkreślić, że animator nie jest opiekunką i nie ponosi odpowiedzialności za dzieciaki, starając się tak organizować zabawę aby zawsze była bezpieczna i atrakcyjna.

Jakie atrakcje zazwyczaj są realizowane podczas przyjęć weselnych?

Wszystko zależy od ilości i wieku dzieciaków. Dla najmłodszych (0-3 lat) organizowane są kąciki malucha, gdzie na macie mogą pobawić się zabawkami renomowanych firm. Tą grupę oraz starszą (3-12 lat) łączy zainteresowanie ogromnymi bańkami mydlanymi, „cudami” wyczarowanymi z balonów, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże czy kolorowe włosy. Starsza grupa uwielbia zabawy zręcznościowe, rywalizację oraz rzuty do celu. Wiele uśmiechu na twarzach dzieciaków wywołują zabawy z chustą oraz tunelem animacyjnym, które oprócz zabawy wprowadzają elementy integracji i współdziałania w grupie. Jest jeszcze kilka atrakcji, które zależą od pakietu wybranego przez Państwa Młodych. Oferta zawsze dobierana jest indywidualnie, biorąc pod uwagę ilość, wiek i zainteresowania dzieci

A co z dzieciakami, które w danym momencie się nie malują/nie mają robionych tatuaży?

Wszystko zależy od ilości dzieci. Jeśli podczas przyjęcia jest ok.10-12 dzieciaków wystarcza jeden animator, który organizuję zabawę pozostałym poprzez np. kącik plastyczny, w którym dzieciaki przygotowują wspólną laurkę-pamiątkę dla Młodej Pary. Jeśli jest powyżej 12 osób biorących udział w animacji potrzeba dwóch animatorów – jeden wykonuje malowidła czy tatuaże, a drugi prowadzi zajęcia dla pozostałej grupy.

Wspominałaś o upominku dla Państwa Młodych. Jak to wygląda?

Laurka jest zawsze przygotowywana przez animatora indywidualnie dla danej Pary Młodej z ich imionami  i datą ślubu, którą dzieciaki kolorują oraz pozostawiają „ślad” po sobie w postaci odrysowanej i podpisanej ręki czy stopy. Dodatkowo przygotowują bukiet z balonów dla Panny Młodej oraz oryginalny kapelusz dla Pana Młodego.

Wesele zawsze kojarzone jest z muzyką i dobrą zabawą. Czy macie w swojej ofercie jakieś zabawy taneczne?

Oczywiście. Mamy przygotowany cały zestaw piosenek dla dzieci, podczas których dzieciaki bawią się wspólnie często z Młodą Parą m.in. w ponadczasowe „Kaczuszki” czy „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Oferta naszej firmy to także chodzące maskotki – Myszka Miki i Minionek, które bawią się wspólnie z dzieciakami. Jeśli Państwo Młodzi oraz goście chcą pobawić się z nami, na koniec mamy także wspólny taniec animacyjny, prezentowany przez animatora, a wykonywany przez Gości z Młodymi na czele w oparciu o hity ostatnich lat („A ram zam zam” czy „Chocolate”).

Sporo tych atrakcji. Jak długo trwa taka animacja i kiedy najlepiej ją zacząć?

Średni czas animacji to ok. 3-4 h. Dzieciaki to morze energii i olbrzymie pokłady sił w małych ciałach. Jednak po kilku godzinach ze względu na późną porę rodzice odwożą ich do domu, dlatego najlepiej zabawę zacząć zaraz po pierwszym tańcu, które jest uroczystym rozpoczęciem wesela.

Gdzie zazwyczaj odbywają się animacje?

Najlepszym miejscem na zabawę jest ogród wokół domu weselnego, gdzie dzieciaki mogą biegać, krzyczeć i szaleć nie przeszkadzając dorosłym.

A co w przypadku braku pogody?

Zawsze bierzemy taka opcję pod uwagę. Przed przyjęciem zawsze kontaktujemy się z domem weselnym, czy jest jakaś przestrzeń, którą moglibyśmy wykorzystać na zabawę dla dzieci np. większy korytarz czy mała sala. Gdy jednak nie ma takiej opcji staramy się ulokować dzieci w jakimś mniejszym miejscu, a w przerwach orkiestry wykorzystujemy  parkiet na zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *