Szwedzki stół – smakołyki na weselu

Stół szwedzki to świetny pomysł, by na przyjęcie weselne przemycić nieco orientalności, czy oryginalności. Oprócz tradycyjnych potraw weselnych coraz więcej par decyduje się na stół szwedzki z motywem przewodnim. Dzięki temu na weselu goście mogą spróbować także specjalności kuchni z różnych zakątków świata. Dużą popularnością cieszą się stoły szwedzkie z motywem przewodnim kuchni włoskiej, japońskiej, czy naszej staropolskiej. Tylko od wyobraźni Młodych zależy, czy na stole szwedzkim pojawi się sushi, pasty i makarony, czy może nasz swojski smalczyk i pyszna, swojska kiełbasa. Menu stołu szwedzkiego warto dopasować do stylu i miejsca uroczystości weselnej.

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE

Stół szwedzki to nic innego, jak dodatkowy stół, pełen różnorakich smakołyków, uzupełnianych na bieżąco przez kelnerów. Zazwyczaj na takim stole (w zależności od motywu przewodniego) ustawione są przekąski zimne, po które trzeba podejść z własnym talerzykiem i samemu się przy nim obsłużyć. Zalet takiego stołu jest mnóstwo, pomijając nowości, które możemy z niego skosztować, wymienić należy również estetykę podania a także integrację gości połączoną z ruchem. Ostatnio bardzo modne stały się stoły fit. Dzięki nim osoby będące na diecie, nie muszą rezygnować z ciast, ani innych słodkich przysmaków. Stół szwedzki fit serwuje bowiem zdrowe i „odchudzone” dania, przekąski, a nawet desery. 

STÓŁ SŁODKI

Stół słodki to słodka wersja stołu szwedzkiego. Również cieszy się wielką popularnością na weselach i naprawdę ciężko od niego odejść łasuchom 😊. Zwykle taki słodki kącik cieszy się ogromnym powodzeniem na każdym weselu, bo wygląda wprost bajecznie. Babeczki, ciasteczka, te wszystkie mini desery tak kuszą, że naprawdę trzeba mieć bardzo silną wolę, by się oprzeć. Jeśli chodzi o samo przyjęcie, zdecydowanie słodki kącik dodaje mu uroku i splendoru. Najczęściej w słodkim kąciku możemy popróbować wszelkich rodzajów mini eklerów, ptysiów, słodkich makaroników, torcików bezowych, pralinek, mini babeczek i boskich czekoladek. Przyjęcie dzięki słodkiemu kącikowi staje się jeszcze bardziej urokliwe i goście często wspominają właśnie te pyszności, które spróbowali na słodkim stole.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *