Usadzenie gości przy stoliku – czy to ma znaczenie?

Ślub, ogromnie ważny dzień dla Państwa młodych. Pragną, aby wszystko było dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Jednym z najtrudniejszych elementów organizacji wesela, jest usadzenie gości weselnych przy stoliku. Na co zwrócić uwagę przy ustalaniu miejsc? Oto kilka sprawdzonych porad.

Najważniejsi na weselu są Państwo Młodzi. Ich stół zazwyczaj stoi na środku, a reszta gości usadzana jest po ich obu stornach. Przy stole nowożeńców siedzą rodzice i świadkowie. Usadzenie gości przy stołach ma duże znaczenie. Aby uniknąć przepychanek i zamieszania związanego z wybieraniem miejsc przez gości, warto ustalić gdzie kto siedzi i na jego miejscu postawić karteczkę z imieniem i nazwiskiem. To znacznie ułatwia organizację usadzenia gości. Jak jednak ich posadzić, aby byli zadowoleni? Warto pamiętać o tym, aby obok siebie siedziały osoby, które się znają lub które, chociaż są mniej więcej w podobnym wieku. Spora część wesela odbywa się właśnie przy stole, warto więc zadbać o to, aby goście się nie nudzili i mogli ze sobą swobodnie i bez problemu porozmawiać. Najbliżej stolika Państwa młodych powinni znajdować się dziadkowie oraz rodzice chrzestni. Powinno się również pamiętać o tym, aby nie sadzać osób starszych lub z małymi dziećmi w pobliżu głośników czy przeciągów. Rodzinna Panny Młodej powinna siedzieć obok siebie a rodzina Pana młodego ze sobą. To również ułatwi komunikację i poprawi zadowolenie gości z dobranych im miejsc.

Pamiętajcie o tym, aby z daleka od siebie posadzić tych, którzy nie specjalnie za sobą przepadają, pozwoli wam to uniknąć niepotrzebnych, niemiłych sytuacji. Nie tylko usadzenie gości przy stolikach ma znaczenie, ale również ustawienie stołów. Tym sposobem można rozwiązać problem z usadzeniem gości. Istnieje kilka sposobów rozstawienia stołów. Jednym z nich jest tzw. sposób nowoczesny, który polega na tym, że okrągłe stoliki, rozproszone są po całej sali, bez jakiekolwiek ustalenia, czy ułożenia. Stół Państwa młodych powinien wtedy znajdować się w takim miejscu, aby nie siedzieli oni tyłem do gości. Może być postawiony na jakimś podwyższeniu, aby odznaczał się jako ten najważniejszy.

Wydawać się może, że usadzenie gości to pestka w porównaniu z resztą spraw, jakie są do załatwienia w organizacji ślubu. Otóż nie. Jest to jedno z najbardziej skomplikowanych zadań, zwłaszcza wtedy, gdy wesele jest duże. To, jak usadzicie swoich gości będzie się odbijało na ich samopoczuciu, a więc bezpośrednio na jakości zabawy, warto zatem się natrudzić, aby zabawa była przednia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *