Wesele i chrzciny – jak to zrobić na jednej imprezie?

W dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi, że kobieta idąca do ślubu ma już dziecko czy jest w ciąży. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu było to nie do pomyślenia, dziś to normalna kolej rzeczy. Często świeżo upieczeni rodzice pragną połączyć ceremonię zaślubin z chrztem dziecka. Jak to zorganizować, aby wszystko wyszło idealnie? To pytanie, które nurtuje wielu nowożeńców.

Zorganizowanie ślubu i chrztu na jednej imprezie to świetny pomysł i niesie za sobą mnóstwo korzyści. Po pierwsze, jest bardziej oszczędne. Jednorazowo płaci się za kamerzystę, fotografa, wynajem sali, catering itd. Po drugie, znacznie mniej spraw do załatwienia, gdyż wszystko odbywa się tego samego dnia i w tym samym miejscu, jedyne co będzie podwójne to torty. Jeden dla dziecka, drugi dla pary młodej, ale to już naprawdę mały wydatek w porównaniu do organizacji całej imprezy od podstaw.

Należy ustalić z księdzem, jak będzie wyglądała całą ceremonią. Zazwyczaj najpierw odbywa się ślub rodziców, a dziecko w tym czasie jest już w kościele pod opieką dziadków lub przyszłych rodziców chrzestnych. Zaraz po ceremonii zaślubin odbywa się chrzest dziecka. Po wyjściu z kościoła mini sesja fotograficzna Państwa młodych i ochrzczonego dziecka, a następnie młodzi razem z maleństwem i gośćmi udają się na salę weselną. Od Państwa młodych zależy czy dziecko będzie z nimi na sali, czy też znajdą kogoś, kto podczas wesela się nim zajmie. W sytuacji, gdy ślub łączony jest chrztem, dosyć często nowożeńcy organizują tylko skromne przyjęcie bez hucznej zabawy do rana. Jeśli jednak o takowej marzą, nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy tylko wcześniej mieć zapewnioną opiekę dla dziecka i mieć ułożony plan całego wydarzenia. Dobra organizacja to podstawa, aby wszystko się udało.

Podstawową zasadą udanej imprezy 2 w 1, jest dobra organizacja. Warto zasięgnąć opinii innych, którzy łączyli chrzest ze ślubem. Poprosić o rady i dowiedzieć się jak to wszystko ułożyć, aby nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Ślub to bardzo ważny dzień dla Państwa młodych, ale chrzest ich dziecka ma również ogromne znaczenie, dlatego należy podejść do tego z pełnym profesjonalizmem.

Należy pamiętać o tym, że to wielki dzień nie tylko dla nowożeńców, ale także dla dziecka i warto poświęcić organizacji tego wydarzenia sporo czasu, aby potem, nie żałować, że nie zrobiło się dwóch osobnych imprez. Istnieje wielu przeciwników takich rozwiązań, ale przecież ślub i chrzest to sprawa wyłącznie tych, którzy w tym wydarzeniu odgrywają główne role. To oni decydują, wybierają, ustalają i załatwiają, nie krytykujmy więc, lecz doradzajmy. To zawsze bardziej przydatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *