Zamawiamy ciasto na wesele w cukierni

Zamawianie tortu i ciast weselnych, niby jedno z przyjemniejszych i łatwiejszych zadań a jak się okazuje to nie lada wyzwanie. Przy wybieraniu słodkości musimy pamiętać o wielu kwestiach, a także o tym aby zamówienie złożyć odpowiednio wcześnie, aby cukiernia mogła jeszcze wykonać nasze zlecenie.

Warto poszukiwania cukierni zacząć około 10 miesięcy przed ślubem, gdyż takich zamówień cukiernie mają mnóstwo i zbyt późne złożenie zamówienia może się wiązać z brakiem terminu. Warto poradzić się rodziny i znajomych, którzy korzystali z usług cukierni. Musi być ona sprawdzona i solidna, aby potem nie było rozczarowania. Najlepiej wybrać kilka najczęściej polecanych i wybrać się do nich w celu sprawdzenia.

Obejrzyjcie zdjęcia wykonywanych już w danej cukierni tortów oraz ciast, zwróćcie uwagę na podejście do klienta oraz czystość lokalu, to również ma ogromne znaczenie. Sumienność i poziom cukierni, można ocenić już po stanie lokalu. Zapytajcie właściciela, jakie smaki tortów posiadają i czy możliwa jest ich degustacja w celu wybrania najodpowiedniejszego. Warto też dowiedzieć się, czy wzór tortu można przynieść swój, czy pieką tylko takie, jakie znajdują się w ich portfolio. Każda Para młoda chce mieć wyjątkowy i piękny tort i zazwyczaj jest to ich pomysł własny, trzeba więc znaleźć taką cukiernię, która pójdzie na taki układ. Przy zamawianiu tortu i ciast, warto mieć już listę gości, aby zamówić odpowiednią ilość ciast i tortu. Dość często nowożeńcy dają po kawałku ciasta i tortu gościom na odchodne, można więc zamówić dodatkową porcję, aby taki upominek gościom wręczyć.

Ciasta podobnie jak tort, należy zamawiać z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Najlepiej wybrać ciasta, najbardziej znane takie jak np. jabłecznik, sernik, murzynek czy najzwyklejsze ciasto owocowe. Nie wszyscy lubią wynalazki, warto więc postawić na tradycyjne smaki, które zazwyczaj preferuje każdy. Dobrym pomysłem są także ciasteczka czy babeczki, gdyż nie od dziś wiadomo, że gośćmi weselnymi bywają także dzieci, dla których ciasteczka i babeczki będą lepszą opcja niż ciasto. Kiedy kwestia ciast, tortu i ciasteczek jest już dogadana, należy zaopatrzyć się w pojemniki na ciasto, które będziemy wręczać gościom na koniec wesela. Na koniec powinno się ustalić godzinę oraz miejsce, gdzie tort i ciasta mają być bezpiecznie i w całości dowiezione.

Ślub to cudowny i radosny dzień, jednak niesie za sobą mnóstwo obowiązków i przygotowań. Sumienność, perfekcja i dokładność przyczynią się do tego, że będzie to jeden z najpiękniejszych dni w życiu nowożeńców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *