Bukiety Ślubne – jak wybrać ten najpiękniejszy?

Wiązanka ślubna to ważny dodatek dla Panny młodej. Stanowi piękną ozdobę i powinien być dobrany odpowiednio do sukni i reszty wystroju. Jak wybrać najodpowiedniejszy i najpiękniejszy bukiet? O tym zawsze decyduje Panna młoda przy pomocy florystki.

Dobranie bukietu ślubnego jest zależne od wielu kwestii. Po pierwsze florystka musi znać osobowość Panny młodej, jaki styl życia prowadzi, jaki ma charakter. Czy jest kobietą spokojną delikatną i stateczną, czy raczej szaloną i lubiącą ekstremalne wyzwania. Drugim ważnym elementem jest pora roku, w jakiej odbywa się ślub. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ nie wszystkie kwiaty są przystosowane do każdej pogody a lepiej uniknąć rozczarowania zniszczonym bukietem. Duże znacznie ma również uroda Panny młodej. Kolor włosów, oczu oraz wzrost, a także jej suknia ślubna. Dla sukni w stylu księżniczki poleca się duży, wyrazisty bukiet. Do sukni dopasowanej do tali najlepszym rozwiązaniem jest delikatny i mały bukiet, na przykład w formie kuli. Jaka wiązanka do sukni w kształcie litery A? Otóż najlepszy jest bukiet prosty i wyrazisty. Kolor i rodzaj kwiatów wybiera już sama Panna młoda, gdyż ona wie najlepiej co lubi a ważne jest to, aby w tym wyjątkowym dniu, wszystko było tak jak sobie wymarzyła, a nie tak, jak piszą w magazynach mody. Wybierając wiązankę ślubną należy również pamiętać o tym, gdzie odbywa się uroczystość i w jakim jest ona stylu. Starajmy się nie mieszać stylów, ponieważ wygląda to nieestetycznie i dość kiepsko.

Ostatnimi elementami, jakie mają wpływ na wybór bukietu są makijaż, biżuteria oraz fryzura Panny młodej. Wszystkie te wytyczne, trzeba podać florystce, która na ich podstawie dobierze idealny bukiet, który zachwyci nie tylko nowożeńców, ale także zaproszonych gości. Najczęściej wybierane kwiaty do wiązanki ślubnej to:

róże

goździki

tulipany

storczyki

peonie

dalie

eustomy

Warto zasięgnąć informacji czy kwiaty, które pragniemy mieć w wiązance będą dostępne w miesiącu, w którym bierzemy ślub. Warto dopracować w tej kwestii każdy szczegół, ponieważ to bardzo ważny element dekoracji stroju Panny młodej. Gotową już wiązankę należy postawić w chłodnym miejscu i od czasy do czasu spryskiwać odrobiną wody, aby uniknąć uszkodzenia. Kwiaty bowiem są bardzo delikatne i nie trudno o ich zniszczenie, a załatwienie nowej wiązanki kilka godzin przed ślubem to zadanie prawie niemożliwe.

Wielki dzień, na który z niecierpliwością czekają nowożeńcy. Dzień pełen wzruszeń, śmiechu i miłości. Aby dzień ten, był dniem idealnym należy przyłożyć ogromne starania do jego organizacji. Nawet do takiego drobiazgu, jakim jest wiązanka ślubna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *