Filmowanie na ślub i wesele – Czy to potrzebne?

Niemal każda para, organizując swoją ślubną uroczystość, decyduje się na wynajęcie profesjonalnego fotografa, który uwieczni wszystkie istotne momenty. Dzisiaj to w zasadzie standard. Jest jeszcze jeden rodzaj usług, który jest już nieco mniej oczywisty, ponieważ zwykle decyzję o jego podjęciu podejmuje się nieco dłużej.

Mowa rzecz jasna o filmowcu i jego dziele, czyli weselnym filmie. Podczas przygotowań do ślubu i wesela w którymś momencie odchodzi do głosu pytanie, czy warto zamawiać filmowca, czy może wystarczą same zdjęcia? Wybór zależy od indywidualnych preferencji, jednak warto zastanowić się, zanim zrezygnuje się z takiego dodatku na tę jedyną w życiu uroczystość.

Dźwięki, muzyka i ruch

Zdjęcia pozwalają uwiecznić wiele – są doskonałą pamiątką. To jednak trochę inna kategoria, mimo że i jedno, i drugie służy uwiecznianiu. Jest jednak coś, czego one nie zapisują. Są to dźwięki. A przecież dźwięki odrywają szczególną rolę w dniu ślubu. Przysięga małżeńska, indywidualnie dobrana muzyka do pierwszego tańca czy popisy muzyczne zespołu – to tylko kilka elementów, które warto jest upamiętnić na zawsze.

Podobnie rzecz ma się z gestami i ruchem. Pierwszy taniec, zabawy wśród gości, północne oczepiny – klimatu tych wszystkich etapów weselnej zabawy nie da się przedstawić jedynie za pomocą zdjęć. To kolejny argument przemawiający na korzyść weselnego filmu.

Jeśli zachodzi obawa, że film nie będzie spełniał oczekiwań, to trzeba odpowiednio przygotować się do nagrywania jeszcze przed uroczystością. Powinno się ustalić wszystko z kamerzystą, aby film był zrobiony w taki sposób, w jaki sobie tego życzą narzeczeni.

Pamiątka na lata

Pamiątka w postaci profesjonalnie wykonanego filmu to wartość, którą można odtwarzać po latach. Nawet, jeśli minie długi czas, można kolejny raz świetnie się bawić, podziwiając to, co pozostawił po sobie ten wyjątkowy dzień. Filmy ze ślubu i wesela docenia się szczególnie, kiedy przybywa rocznic ślubnych. Dzięki nim istnieje możliwość powrotu do dawnych lat i chociażby przypomnienia sobie, jak wyglądali bliscy w tym szczególnym czasie.

Zwykle jest tak, że zamówienie kamerzysty stanowi większy wydatek – obecnie od 1500 do nawet przeszło 5000 zł. Nie zamawiając filmowca na swoje wesele, oczywiście można zaoszczędzić. Jeśli parze młodej faktycznie zależy na cięciu kosztów, to warto rozważyć odrzucenie tej usługi. Jednak jeśli nie ma innych przeciwwskazań, to Państwo Młodzi powinni zapewnić sobie pamiątkę w postaci filmu ślubnego. A jeśli ktoś wychodzi z założenia, że film z wesela jest zbyt długi i nudny – jest na to rada. Jego charakter można ustalić z kamerzystą.

Zdjęcia zapiszą obraz, a film dodatkowo także tak ważny w dniu ślubu dźwięk, jak choćby wypowiadaną przysięgę. To ogromny plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *