Jaki pojazd wybrać do ślubu?

W dzisiejszych czasach bez pojazdu na ślub nie można wyobrazić sobie żadnego wesela. Nawet mając kilka kroków do Kocioła, wybiera się taki transport – przeważnie ze względu na suknię Panny Młodej.

Mimo że w Polsce większość par decyduje się na samochód, istnieją firmy które na ten szczególny dzień wypożyczają samochody, a nawet bryczki czy organizują przejazd konno. Jednak jeśli taki transport to nie nasza bajka zostańmy na pojazdach maszynowych.

Jeśli fascynują nas pojazdy jednośladowe to w dniu ślubu możemy na nie się zdecydować (jeśli ubiór Młodej Pary na to pozwala).

Jeśli jednak preferujemy samochody to tutaj już mamy dość spory wybór:

1. LIMUZYNY – decydując się na nie gwarantujemy sobie sporo wygody, przeważnie kierowcę który jest doświadczony. Pamiętajmy jednak że pojazd ma od kilku do kilkunastu metrów więc jeśli dojazd do kościoła czy na salę jest wąski może być dość spory problem. Przeważnie wynajęcie takiego pojazdu wiąże się z dość wysoką stawką.

2. AUTA LUKSUSOWE – w tym przypadku jest podobnie jak z limuzyną, jednak nie będzie problemu z dojazdem nigdzie.

3. OLDTIMERY – coraz częściej narzeczeni się na nie decydują – w tym wyjątkowym dniu wybierają wyjątkowe samochody. Jeśli chodzi o wybór to jest dość spory – od samochodów przedwojennych aż do czasów PRL. Dostępne są nie tylko modele europejskie ale również sprowadzane z USA. Dzięki takiemu dużemu wyborowi modeli możemy mieć pewność że znajdziemy coś co będzie pasowało do nas jak i do stylu naszego ślubu/wesela.

4.WŁASNY SAMOCHÓD – jeśli nie zależy nam na wypożyczeniu pojazdu, bądź chcemy zaoszczędzić pieniądze to własne auto (bądź kogoś z rodziny) będzie najlepszym rozwiązaniem. W tym przypadku nie trzeba się martwić o kierowcę (wtedy prowadzić może Pan Młody bądź członek rodziny) oraz o to że samochód wypożyczamy w większości na czas – co znaczy że z każdą godziną mamy coraz więcej do zapłaty.

Mając już wybrany środek transportu zatroszczmy się o przyozdobienie samochodu. Dzięki temu samochód najwięcej zyskuje. Nie trzeba wydawać na to fortuny, możemy zakupić sami „tablice rejestracyjne” z odpowiednim tekstem i to wystarczy. Możemy oczywiście zainwestować w profesjonalne zdobienie (w tym pomoże nam najczęściej florystyka – osoba która będzie opowiedziana za bukiet Pani Młodej oraz przyozdobienie Sali). Dzięki temu nawet nasz własny samochód będzie wyglądał idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *