Makijaż ślubny – Jak wyglądać dobrze w tym dniu?

Dopełnieniem całości ślubnej stylizacji jest makijaż. Pozwala on wyłowić z kobiety to, co w niej najpiękniejsze i podkreślić walory. Ważne, aby był wykonany profesjonalnie i aby pasował do urody, a także do sukni ślubnej.

Wybór odpowiedniej makijażystki

Na długo przed ślubem trzeba znaleźć odpowiednią makijażystkę. Najlepiej, żeby była sprawdzona. Jeśli przyszła pani młoda już wcześniej korzystała z usług makijażystki i jest zadowolona, to lepiej nie ryzykować i nie zamawiać nikogo innego. Natomiast jeśli tego nie robiła, to musi poszukać i udać się na makijaż próbny, który pozwoli jej ocenić, czy makijaż spełni oczekiwania.

Jeśli wybierze się dobrą makijażystkę, to można odetchnąć, bo to 50% sukcesu. Pomoże ona dobrać odpowiedni kolor i styl tak, aby twarz wyglądała pięknie, a nie komicznie. Na podstawie własnego doświadczenia wesprze przyszłą panią młodą radą i nakreśli, co jest modne w danym sezonie.

Naturalne piękno

Wszystkie dobre makijażystki podkreślą, że naturalne piękno jest w cenie. Dlatego bez względu na rodzaj sukni, kolor dodatków itd. będą doradzać delikatny makijaż, który nie będzie narzucający się. Ale z tym naturalnym makijażem to nie taka prosta sprawa, bo jest przecież dużo rodzajów do wyboru.

Najważniejsze przy makijażu ślubnym jest to, żeby panna młoda dobrze się w nim czuła. Dlatego nie warto kopiować wzorów od gwiazd telewizyjnych, bo to, co rozreklamowane, w tym przypadku nie zawsze musi być strzałem w dziesiątkę i nie zawsze będzie pasować do danej kobiety.

Czego nie wybierać?

Mocny makijaż typu smokey eye z grubą kreską nie jest wskazany na tego typu okazje. Po prostu nie pasuje do żywych kwiatów i delikatności, którą siłą rzeczy niesie ze sobą ślubna suknia.

Mocne podkreślone usta przy jednoczesnym delikatnym makijażu oczu, mimo że nie są groteskowe, nie pasują do wielu typów urody. Poza tym usta, nawet jeśli będą podkreślone bardzo mocno, po pewnym czasie stracą blask, a razem z nimi straci go i cała twarz. Trzeba będzie martwić się poprawkami.

Bezpieczna opcja

Podkreślone oko przy jednoczesnym subtelnym kolorze na ustach sprawdzi się doskonale. Tutaj w grę wchodzi kreska nad rzęsami, rzęsy u dużej objętości i cienie w delikatnych kolorach. To bardzo trwała opcja, która sprawi, że nie trzeba będzie martwić się poprawkami. Poza tym świetnie wygląda na zdjęciach.

Dobrym pomysłem jest też postawienie na naturalność. Wykonany makijaż sprawia, że niedoskonałości są ukryte, a piękno zaprezentowane w całkowicie subtelny sposób.

W makijażu ślubnym najważniejsze jest to, aby odpowiadał samej pani młodej. Musi on sprawiać, że kobieta czuje się wyjątkowo dobrze, co dodaje jej blasku. Tylko to jest gwarancją, że cały dzień będzie cudownym przeżyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *