Pierwszy taniec – Jak sobie z nim poradzić

Jednym z pierwszych punktów przyjęcia weselnego jest taniec pary młodej. W dzisiejszych czasach układy wymyślane na ten specjalny dzień przypominają te z konkursów tanecznych. Jednak zaczynając planować własny taniec należy uwagę zwrócić na predyspozycje zarówno Panny jak i Pana Młodego. Nie warto w dniu ślubu narażać się na dodatkowy stres poprzez skomplikowaną choreografię. Razem z partnerem/ką dobrze ustalić czy taniec ma być skompilowany czy lepiej po prostu wyjść i zatańczyć w rytm muzyki.

Mając już ustalony ogólny zarys występu zacznijmy od doboru utworu – najlepiej taki który kojarzy się narzeczonym z ich miłością. Przy tym wyborze trzeba zadać sobie pytanie, czy taniec ma być romantyczny, delikatny bądź wesoły z humorem. Nie zmuszajmy się nawzajem do utworu czy stylu którego się nie podoba. Wtedy cały taniec będzie sztuczny, męczący dla Pana Młodego lub Pani Młodej. Wyboru dokonać najlepiej jest wspólnie bez nacisków – wtedy pierwszy taniec z choreografią lub bez będzie magiczną chwilą zarówno dla gości jak i dla małżonków. Muzykę można odtworzyć w oryginale bądź poprosić zespół (który będzie grał na naszym weselu) o zagranie wybranego utworu.

Jeśli decydujemy się spontaniczny taniec, to na wyborze piosenki kończą się w zasadzie przygotowania. Warto jednak zapisać się na kurs tańca aby podszkolić swój warsztat aby taniec był przyjemny – oszczędzi to dużo stresu . Gdy planujemy choreograficzny występ warto o pomoc poprosić choreografa z doświadczeniem który będzie w stanie nie tylko stworzyć efektowną i cudowną prezentację ale zadba o to aby narzeczeni czuli się w nim swobodnie. Najlepiej rozpocząć naukę niedługo przed weselem aby nie zapomnieć kroków.

Ostatnim (nieobowiązkowym) punktem przygotowania naszego pierwszego tańca są różnego rodzaju ozdobniki. Warto jednak pamiętać aby nigdy nie odciągały uwagi od Pary Młodej. Opcji jest wiele zaczynają od wizualizacji, świateł, dymu kończąc na wynajęciu tancerzy którzy urozmaicą naszą choreografię.

Postępując według tych kroków na pewno pierwszy taniec będzie cudownym przeżyciem dla świeżo upieczonego małżeństwa oraz ich najbliższych. Pamiętajmy jednak że wszystkie atrakcje weselne twórzmy nie pod gości tylko pod Nas samych – bo w tym dniu to Pan Młody i Panna Młoda to najważniejsze osoby całej uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *