Piosenka na pierwszy taniec

Najczęściej wybierane piosenki na pierwszy taniec

Pierwszy taniec to wyjątkowy moment dla każdej pary młodej. To czas, kiedy po raz pierwszy jako małżeństwo tańczą. Odbywa się to zwykle z wielkim wzruszeniem, goście zbierają się dookoła, aby podziwiać ten szczególny występ. Szacunek wobec pary młodej okazują nie tylko ze względu na to, że to ich pierwszy raz, ale też dlatego, że zdają sobie sprawę z tego, że zapewne układ kosztował ich wiele przygotowań.

Trzeba zacząć oczywiście od wybrania odpowiedniej piosenki. Nie jest to takie proste, ponieważ powstało i ciągle powstaje przecież tak wiele piosenkę o miłości!

Walc

Coraz częściej pojawiającym się rodzajem tańca na weselach jest walc. Być może dzieje się tak ze względu na to, że w społeczeństwie panuje obecnie moda na umiejętność tańczenia. Najbardziej znane walc, który wybierają Pary Młode, to kompozycja Oczarowanie Zbigniewa Wodeckiego (LINK).

Polskie przeboje

Polskie piosenki o miłości są wybierane przez młodych bardzo często, być może ze względu na sentyment. U większości polska muzyka wywołuje dreszcze przede wszystkim ze względu na to, że łatwo da się zrozumieć słowa. Pozycje po polsku to: Moje jedyne marzenie Anny Jantar (LINK) jako klasyka tego rodzaju; Zabiorę cię właśnie tam zespołu Kancelaria (LINK). Fani góralskich rytmów stawiają na Golec uOrkiestrę z hitem Życie jest muzyką (LINK). Chyba każdemu zdarzyło się słyszeć którą z tych piosenek podczas pierwszego tańca.

Zagraniczne nuty

Zagraniczne hity także często goszczą na parkietach sal weselnych jako towarzysze najwspanialszych chwil młodej pary. Pierwszy utwór, który nasuwa się na myśl i bije rekordy popularności, to The time of my life Billa Medleya i Jennifer Wernes – hit z filmu Dirty dancing (LINK).

Wzruszającą melodią, która porywa nie tylko serca pary młodej, ale i gości, jest I have nothing w wykonaniu Whitney Huston (LINK). Narzeczeni chętnie sięgają także po utwór Michaela Boltona When a man loves a woman (LINK) oraz niezwykle wzruszające Because you loved me Celine Dion (LINK).

Nowości

Nieustannie pojawia się coś nowego na rynku muzycznym, co może być idealne na pierwszy taniec. Jedną z nowości jest piękny utwór z nowej płyty Michała Wiśniewskiego Uwierz we mnie (LINK). Ciekawą propozycją jest też piosenka Jeśli kochasz to prawdziwie grupy HiT Sanok (LINK)

Wybór piosenki na pierwszy taniec jest ułatwiony, gdy para ma tzw. swoją piosenkę. Nie pozostaje nic innego, jak zatańczyć do tego, do czego ma się sentyment. W każdym razie to zawsze jest poważna decyzja.

One thought on “Piosenka na pierwszy taniec

  • 3 kwietnia 2019 at 2:24 pm
    Permalink

    Miałam olbrzymi dylemat co wybrać, na pierwszy taniec, bo mój narzeczony zbytnio nie lubi tańczyć a na kur tańca nie dał się namówić.
    Wybrałam spokojny utwór Eleni Tylko w Twoich dłoniach:)

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *