Podziękowania dla rodziców – Co będzie dobry prezentem?

Rodzice to jedni z najważniejszych gości na weselu, dzięki nim jesteśmy na tym świecie. W większości przypadków to Oni wspomagają narzeczonych mentalnie i finansowo w organizacji wesela. Przyjęło się, że podczas wesela robi się tzw. podziękowanie dla rodziców, a oprócz tańca Pary Młodej z Rodzicami obdarowuje się prezentami od słodkich koszy do wyjątkowych podarunków. W dzisiejszym artykule podpowiem co wybrać aby podziękowania były idealne.

Zwróćmy uwagę na gusta naszych rodziców, co lubią a czego nie – pamiętajmy że lepiej aby zarówno rodzice Panny Młodej jak i Pana Młodego dostali to samo (oczywiście Mamy mogą dostać co innego, a Ojcowie co innego – jeśli przewidujemy osobne podarunki).

KOSZ PODARUNKOWY – chyba najbardziej popularny prezent na weselach. W tego typu podziękowaniu znajdziemy różne przedmioty – od kwiatów, alkoholi przez słodycze aż do drobnych upominków. Jest to chyba najbardziej uniwersalny pomysł niezależnie od wieku jak i upodobań obdarowywanych. Koszt takiego kosza zależy oczywiście od zawartości – ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych aż do kilkuset.

BIŻUTERIA –  jeśli chcemy zapewnić naszym rodzicom pamiątkę na wiele lat, to biżuteria jest strzałem w dziesiątkę. Dla Mam mamy szeroki wybór bransoletek, naszyjników, kolczyków i tym podobnym. Dla Ojców wybór jest okrojony ale możemy zdecydować się na elegancki zegarek bądź spinki do mankietów. Biżuteria (szczególnie dla kobiet) może posiadać grawer który będzie pamiątką Ślubu (imię, data itp.). Dobry pomysłem zamiast grawerowania jest też ozdobne pudełko z wierszykiem.

BONY PODARUNKOWE – ten przykład to chyba najlepszy pomysł dla tych którzy mają problem z wyborem prezentów. Każdy bon może być na inną usługę dla każdej osoby. Znając zainteresowania, pasje, marzenia rodziców możemy im podarować usługę bądź rzecz która będzie idealna. Dla kobiet to może być usługa w salonie odnowy biologicznej/kosmetologicznym, bon zakupowy do ulubionego sklepu. Ciekawym pomysłem może być również zakup wycieczki w biurze podróży. Ostatnio jeśli chodzi o bony podarunkowe prym wiodą ośrodki spa, a w nich wykupione dla rodziców pakiety pobytowe. Waszym rodzicom też należy się relaks i odrobina odpoczynku. Z takiego prezentu powinni być bardzo zadowoleni.

WŁASNY PODARUNEK – tutaj możemy wykazać się inwencją twórczą i podarować własnoręcznie wykonany podarunek, bądź zakupić oryginalny prezent dla Rodziców. Taki prezent może kosztować grosze, a sprawić dużo radości. Pomysłów mamy tutaj mnóstwo i myślę że każdy z nich będzie naszym idealnym rozwiązaniem. Coraz częściej spotyka się filmy przygotowane specjalnie dla rodziców, jako właśnie forma podziękowania, które wyświetla się na przyjęciu weselnym jak już zapadnie zmrok, a wesele nabierze odpowiedniego klimatu.

One thought on “Podziękowania dla rodziców – Co będzie dobry prezentem?

  • 30 stycznia 2019 at 7:33 pm
    Permalink

    Zdecydowanie polecałabym pójść w kierunku praktycznych prezentów. Choć ślub to okazja kiedy może wypada dać coś bardziej symbolicznego?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *