Restauracja Stary Młyn w Albigowej – wywiad z Sylwią Wojdyłą

Restauracja Stary Młyn w Albigowej koło Łańcuta w woj. Podkarpackim od wielu lat z powodzeniem zajmuje się organizacją imprez okolicznościowych rozpieszczając gości tradycyjną kuchnią polską. Tereny zielone wokół obiektu zachęcają do relaksu i spacerów, a plac zabaw dla dzieci sprawia, że także najmłodsi uczestnicy imprez bawią się świetnie. O możliwościach i ofercie obiektu opowie manager Restauracji Stary Młyn Sylwia Wojdyła.

Obiekt jest dwupoziomowy i posiada sporą powierzchnię. Jaka jest maksymalna liczba osób, która może jednocześnie znajdować się w obiekcie podczas przyjęcia, biorąc pod uwagę również przestrzeń przeznaczoną do tańca?

Stary Młyn może ugościć jednorazowo podczas przyjęcia nawet 300 osób. Główna sala przeznaczona jest pod organizację przyjęć do 220 osób. Bardziej kameralne przyjęcia organizowane są tuż obok głównego obiektu – w domku – z przeznaczeniem do 40 osób. Istnieje także możliwość wykorzystania małej sali przeznaczonej na 30 osób.

Jakie opcje ma Klient jeśli chodzi o formę i układ stołów organizując wesele?

Do Klienta zawsze należy ostateczny głos. Ma on możliwość wyboru odpowiadającego mu układu. My ze swojej strony możemy doradzić, podpowiedzieć najbardziej korzystne, komfortowe i estetyczne ułożenie. Jednak ostatecznie stoły układane są zgodnie z życzeniem Klienta. Do dyspozycji Klienta oddajemy stoły tradycyjne lub okrągłe. Posiadamy 12 stołów okrągłych. Każdy z nich przeznaczony jest na 13 osób. Taki rodzaj stołów jest bardzo elegancki, należy jednak brać pod uwagę  przy organizacji przyjęcia, że automatycznie zmniejsza się ilość miejsca w lokalu. Wówczas na sali konsumpcyjnej zmieści się ok. 150 osób. Dodatkowo dysponujemy eleganckimi pokrowcami na krzesła.

Jakie wygląda opcja menu weselnego? Czy Klient ma możliwość wprowadzenia zmian?

Posiadamy jedno podstawowe menu, opierające się na tradycyjnej kuchni polskiej, które zgodnie z życzeniem Klienta jest modyfikowane i dopasowane do jego indywidualnych preferencji. Kuchnia jest pyszna i trafiająca w gusta najbardziej wyrafinowanych podniebień. Istnieje oczywiście możliwość wymiany dań na inne. Elastycznie dostosowujemy się do potrzeb Klienta. Zmiany i modyfikacje są indywidualnie konsultowane i wtedy w zależności od rodzaju i ilości serwowanych dań, cena za menu weselne podawana jest Klientowi.
W podstawowej wersji posiadamy 4 dania gorące, które wydawane są średnio co 3h. Oczywiście, jeżeli klient życzy sobie więcej lub mniej dań, lub chciałby, aby posiłki były wydawane w innych godzinach, to my dostosowujemy się do oczekiwań.

Czy istnieje możliwość zamówienia stołu szwedzkiego/wiejskiego? Jeżeli tak, to co jest na nim serwowane?

Tak, oczywiście, nasza restauracja oferuje stoły szwedzkie. Dobór menu na stół szwedzki jest indywidualne konsultowany z każdym Klientem. Współpracujemy z masarniami, które zaopatrują nasz lokal w tradycyjne, sprawdzone, wiejskie wyroby, które zawsze trafiają w najbardziej wyszukane gusta naszych gości. Nasz lokal zaopatrywany jest w ekologiczne, lokalne, wysokiej jakości produkty. Nasza współpraca z lokalnymi firmami, związana jest również  z  wieloletnią tradycją rolniczą oraz sadowniczą terenów Albigowskich.

Czy lokal zapewnia ciasto podczas przyjęć, czy Klient powinien zadbać o tę kwestię we własnym zakresie?

Obie opcje są możliwe według życzenia. Ciasto może być zamówione w naszym lokalu, jak również sami Klienci mają możliwość wprowadzenia wypieków z zewnątrz. Państwo Młodzi mogą zamówić u nas także tzw. ”szyszki”, czyli ciasto, będące prezentem dla wychodzących gości. Mamy szeroką gamę pudełek, w które pakowane są słodki upominki.

Jak wygląda kwestia alkoholu? Ewentualny serwis, drink bar?

Nasza restauracja może zapewnić alkohol. Druga opcja, tj. dostarczenie alkoholu własnego także jest możliwa. My ze swojej strony możemy zapewnić także m.in. piwo beczkowe, butelkowe, wino.  Stary Młyn zapewnia miejsce oraz  profesjonalne szkło, a także rekwizyty potrzebne do przygotowania najróżniejszych napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Jakie atrakcje czekają na gości na zewnątrz?

Wokół lokalu znajduje się teren zielony po którym swobodnie mogą spacerować goście restauracji. W najbardziej upalne dni, nasi goście mogą schłodzić się przy urokliwej fontannie. Posiadamy plac zabaw dla dzieci, wyposażony w różnego rodzaju atrakcje typu: huśtawki, zjeżdżalnie, trampoliny, itp. Plac zabaw dostosowany jest zarówno do najmłodszych jak i do najstarszych dzieci.

Czy goście weselni mogą skorzystać z opcji noclegu w Starym Młynie?

Państwo Młodzi w prezencie weselnym od restauracji Stary Młyn dostają apartament, z którego mogą korzystać także w trakcie przyjęcia. Dla gości weselnych mamy przeznaczone 12 miejsc noclegowych w 6 pokojach z łazienkami.

Czy lokal współpracuje z innymi firmami, specjalizującymi się w branży ślubno-weselnej?

Nasz lokal współpracuje z innymi firmami z branży ślubno-weselnej. Możemy pomóc Parze Młodej w znalezieniu odpowiedniego kamerzysty, fotografa, orkiestry, dekoratora sali. Możemy polecić firmę, która wzbogaci uroczystość weselną o pokazy pirotechniczne czy fotobudkę. Jesteśmy również w stanie wynegocjować od firm współpracujących atrakcyjne zniżki  dla Państwa Młodych.  W związku z bliską lokalizacją zamku łańcuckiego, możemy zorganizować romantyczną przejażdżkę bryczką na sesje zdjęciową lub przejażdżkę na trasie kościół – sala weselna.  Na życzenie gości jesteśmy w stanie zapewnić wykwalifikowaną osobę, która w sposób ciekawy zaanimuje czas dzieciom.

Jakie inne uroczystości można organizować w obiekcie?

Najwięcej organizujemy przyjęć weselnych, ale sporo też chrzcin, imienin, imprez firmowych, przyjęć komunijnych. Potrafimy dostosować się do każdego typu imprezy.

Sylwio, dziękuję za rozmowę. Więcej informacji już niebawem w kolejnym odcinku programu Weselny Expert, który będzie można zobaczyć w Telewizji Rzeszów Na Żywo oraz w 170-ciu sieciach kablowych i światłowodowych w całym kraju. Odcinek będzie także stale dostępny na kanale YouTube.

 

One thought on “Restauracja Stary Młyn w Albigowej – wywiad z Sylwią Wojdyłą

  • 6 lipca 2017 at 7:54 pm
    Permalink

    Ciekawe miejsce. Mieszkam w okolicach Łańcuta a nie wiedziałam o nim. Robimy wesele w 2019, może właśnie w Starym młynie – wywiad zachęca.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *