Rodzaje welonów – jaki wybrać?

Welon – kiedyś symbol, dziś modny dodatek do sukni ślubnej.

Wybór tego odpowiedniego dla Panny Młodej przypomina proces szukania sukni ślubnej i jest z tym procesem głęboko związany. Dzisiaj pomoc w dobrze welonu (oraz sukni) może nam ułatwić stylista. Osoba która pomoże nam dobrać welon nie tylko idealne pasujący do sukni ale również taki model który podkreśli atuty Panny Młodej. Jeśli jednak nie korzystamy z takiej usługi to warto skorzystać z poniższych rad.

1.Czy pasuje?
Welon to uniwersalny dodatek pasujący prawie do każdej sukni ślubnej. Jednak inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o linię kobieta-welon. Każda Panna Młoda jest inna i nie do każdej będzie pasował welon – wtedy warto rozważyć inne opcje takie jak wianki, toczki, fascynatory, tiary/diademy czy kapelusze.

2. Kolor
Kolor musi być idealnie zgrany z suknią ślubną (która kolorystycznie musi być dopasowana do typu urody). Miejmy na uwadze to że kolor, kolorowi nie równy dlatego zawsze przy doborze welonu najlepiej mieć na sobie suknię ślubną (ewentualnie materiał z którego suknia jest wykonana)

3. Długość
Długości welonów zaczynają się od 50 cm a kończą na sunących po ziemi welonach „katedralnych”. Ta cecha welonu może być modyfikowana według upodobań klientki – jednak w myśl że welon nie powinien przytłoczyć ani kreacji, ani osoby jej noszącej. Oczywiście welon też nie może niknąć przy sukni.
Jeśli nasza kreacja ma pięknie zdobione plecy to rozważmy krótki welon by nie zakryć tego.
Jedyną sztywną zasadą przy wyborze welonu jest to że jeśli mamy tren oraz welon który będzie się ciągnął za nim powinien być on dłuższy od trenu o min. 15 cm.

4. Zdobienia
W tej kategorii panuje złota zasada – prosty welon do bogatej sukni, a bogaty do skromnej kreacji.
Jeśli decyzja padnie na suknię wykończoną koronką, można próbować dopasować welon obszyty również koronką do tego detalu.

5. Szerokość
Standardowo w sklepach mamy 3 rodzaje objętości welonów: 140, 180 i 275 cm. Przy wyborze tego aspektu musimy najbardziej skupić się na naszej sylwetce. Największa szerokość przeważnie występują w welonach które są mocno marszczone co może poszerzać twarz/sylwetkę. Druga szerokość zakrywa ramiona więc jeśli nie są one naszym mankamentem/ bądź mamy suknie która ma zdobione rękawy warto wybrać najmniejszą objętość czyli 140 cm – będzie on spływał po plecach.

Stosując się do tych zasad bez problemu każda kobieta znajdzie welon idealny dla siebie. Pamiętajmy jednak żeby w tym dniu czuć się dobrze musi się nam podobać każda część garderoby! Nie należy kierować się modą, czy radami innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *