Suknia ślubna – jak dokonać odpowiedniego wyboru?

Dla każdej kobiety, która decyduje się na ślub, dzień ten jest jednym z najważniejszych dni w jej życiu. Pragnie wyglądać olśniewająco i oczarować nie tylko swojego przyszłego męża, ale także zaproszonych gości. Fryzjer, kosmetyczka, odpowiednie i wygodne buty, ale przede wszystkim suknia ślubna. Najważniejszy element garderoby każdej Panny młodej.

Dziś każda kobieta może mieć suknie, jaką tylko sobie zażyczy. Jednak nie wszystkie suknie pasują do każdej sylwetki. Warto zwrócić uwagę nie tylko na suknię jako element dekoracji, ale również pod kątem dopasowania do sylwetki Panny młodej. Warto więc udać się do kogoś, kto w kwestii dobierania sukien ślubnych jest fachowcem i pomoże wybrać najlepszą i najlepiej dopasowaną. Istnieje bowiem wiele fasonów sukien ślubnych.

Suknia księżniczka to suknia dopasowana do każdej figury. Jest wąska w talii i rozszerzana w dół. Zdecydowanie zwęża talię i wydłuża tułów.

Suknia syrena to suknia dla kobiet szczupłych. Dopasowana do talii, rozszerzana od kolan. Podkreśla sylwetkę i biodra.

Suknia klasyczna to suknia, w której góra jest dopasowana do biustu a dół jest szeroki. Model przeznaczony dla kobiet wysokich ze szczupłą talią.

Suknia empire to suknia wąska w biuście, która dodatkowo posiada pod nim linię podcięcia. Jest lekko rozszerzana ku dołowi. Suknia ewidentnie wydłuża tułów, więc najczęściej polecana jest kobietom niskim.

Suknia w kształcie litery A góra sukni jest dopasowana, natomiast od biustu jest lekko puszczana ku dołowi. Przeznaczona jest dla kobiet wysokich, bez względu na to, czy są chude, czy bardziej pulchne.

Jak widać wystarczy wiedzieć jaki rodzaj sukni pasuje do danej sylwetki i wybór staje się łatwiejszy. A każda kobieta wie, jaką ma sylwetkę, więc wybór jest prosty. Kolejnym krokiem są już jej dodatki i wykończenia.

W wyborze odpowiedniej sukni, warto również zwrócić uwagę na jej kolor i detale. Najczęściej wybierany jest kolor biały z delikatnymi elementami takimi jak cyrkonie, pastelowe kokardy czy kwiaty. Każda kobieta, wybierająca suknię, musi wybrać taką, w jakiej ona sama czuć się będzie komfortowo i dobrze. W końcu to jej dzień i to ona powinna podjąć ostateczną decyzję w wyborze sukni. Warto również pamiętać o tym, w jakim miesiącu odbędzie się ślub i w jakich okolicznościach. Czy będzie to pora letnia, czy też zimowa a ślub odbywał się będzie na plaży, w ogrodzie czy kaplicy? Wszystko to ma również spore znaczenie w wyborze odpowiedniej sukni.

Dzień ślubu, dla każdej kobiety jest dniem, w którym chce się czuć i  wyglądać jak księżniczka. Wybór idealnej sukni jest prosty, jeśli wiesz jaki model do Ciebie pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *