Transport weselny dla gości

Przy organizacji ślubu i wesela trzeba pomyśleć o wszystkich szczegółach nie tylko samej zabawy, ale i sposobu, w jaki goście dotrą na wesele oraz w jaki sposób wrócą do domów. Aby umożliwić swoim gościom pełen komfort i zadbać o nich od początku do końca, dobrze jest zorganizować dla nich jakiś rodzaj transportu. A pomysłów na zorganizowanie go jest kilka.

Początek planowania

Przede wszystkim planowanie transportu trzeba rozpocząć dość wcześnie. Najlepiej wtedy, gdy zaprasza się gości. Można wówczas zorientować się, kto i w jaki sposób planuje przybyć na Wasz wyjątkowy dzień. Znacznie ułatwi to dalszą organizację. Będzie można ustalić na przykład, jak duży środek transportu będzie konieczny.

Tych gości, którzy wstępnie potwierdzili, że będą potrzebować zorganizowanego transportu, trzeba następnie zapytać, na jakiej trasie będzie on konieczny. Chodzi o transport do kościoła albo USC, a następnie do sali weselnej. Może się bowiem okazać, że na jednej trasie pojawi się mniej, a na drugiej więcej chętnych.

Rodzaj pojazdu

W zależności od liczby osób można zdecydować się na autokar, bus albo samochód osobowy. Ten pierwszy sprawdzi się, jeśli liczba gości, którzy nim pojadą, będzie wynosić ok. między 30 a 50. Mniejsza ilość powinna zmieścić się w busie (są  dostępne busy od dziewięciu do ponad dwudziestu osób). Natomiast zwykły samochód (albo nawet kilka takich samochodów) wystarczy, żeby przewieźć pojedyncze osoby.

Nie warto zamawiać dużego pojazdu, zanim nie będzie się dokładnie wiedziało, ilu gości zechce z niego skorzystać. Często zdarza się, że goście, którzy w pierwszej chwili potwierdzają, że bez transportu się nie obejdą, później ustalają sobie powroty ze znajomymi, którzy jadą własnymi samochodami.

Dobra organizacja

W przypadku, gdy para młoda decyduje się jedynie na samochód, trzeba w dobry sposób zorganizować przywozy i odwozy. Dobrze jest tak pogrupować gości, aby mogli być odwożeni w te same rejony. Pozwoli to uniknąć długich powrotów do domu zarówno dla tych, którzy siedzą w samochodzie, jak i dla tych, którzy czekają jeszcze na sali. Przy wyborze samochodu do odwożenia gości, polecam zamówić przynajmniej dwóch kierowców, dzięki czemu odwożenie gości przebiegnie sprawni i nikt zbyt długo nie będzie czekał. Wszyscy nie opuszczają przecież wesela w tym samym czasie.

Goście, którzy wiedzą, że mają zapewniony transport, jeszcze lepiej się bawią podczas wesela. Nie muszą myśleć, że czeka ich jeszcze prowadzenie samochodu w środku nocy i mogą skorzystać  z dobrodziejstw weselnego barku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *