Wybór sukni powinien być przyjemnością – Wywiad z Joanną Król

Wybór sukni ślubnej to duża przyjemność, jeśli trafi się do salonu z doświadczoną obsługą. Dzisiaj o sukniach opowie Joanna Król – właścicielka salonu mody ślubnej Erica z Krosna, która ubiera przyszłe Panny Młode od ponad 20 lat.

Ile wcześniej przed datą ślubu odwiedzają salon dziewczyny szukające sukni?

O wyborze sukni ślubnej należy pomyśleć już rok wcześniej. Wtedy możemy dokonać wyboru bez pośpiechu. Oczywiście mamy Panny Młode, które przychodzą do nas na sześć, czy pięć miesięcy przed ślubem, ale wtedy też jesteśmy w stanie doradzić odpowiedni model dla klientki.

Czy na wizytę w salonie trzeba się umówić?

Zdecydowanie tak! Ale to dla komfortu klientki. Rezerwując konkretną godzinę w salonie na poszukiwanie sukni, mamy przeznaczony czas dla danej klientki. Możemy wtedy skupić się tylko na niej, bez zbędnego pośpiechu.

Czy podczas wybierania sukni ślubnej Pannie Młodej towarzyszą osoby, które doradzają?

Takie osoby są u boku Panny Młodej zawsze. To ważny wybór i dobrze jest posłuchać rady bliskiej osoby. Najczęściej doradzają mamy i przyjaciółki, które znają gust Panny Młodej, ale też potrafią trzeźwo doradzić, czy Panna Młoda wygląda dobrze w danym modelu sukni.

Od czego zależy dobór sukni, tego odpowiedniego modelu dla Panny Młodej?

Od wielu czynników. Na początku zwykle przed mierzeniem rozmawiamy z Panną Młodą. Pytamy kiedy organizowany jest ślub i w jakim miejscu, w jakiej porze roku, jakie są oczekiwania klientki, jakiej budowy jest Pan Młody i o wiele innych rzeczy. To pozwala wstępnie dobrać kilka propozycji sukien dla Panny Młodej.

Kiedy wybierze się model sukni trzeba dokładnie wymierzyć Pannę Młodą. Kiedy jest na to dobry moment.

Ściągnięcie miary to zazwyczaj od miesiąca do trzech przed ślubem. Dlaczego taka różnica? Bo na figurę wpływa wiele czynników np. ciąża, chudnięcie po ciąży, pobyt za granicą. Tutaj doświadczenie obsługi powinno być na tyle duże, by w każdym z tych przypadków ściągnąć miarę w odpowiednim momencie, by suknia dobrze układała się w dniu wesela. Na pewno warto wspomnieć, że na ściąganie miary klientka powinna zabrać buty oraz biustonosz.

Jak już nadejdzie bliski termin ślubu należy odebrać suknię – na ile przed ślubem się to robi?

U nas klientki odbierają gotową suknię w ostatnim tygodniu przed ślubem. Jest ona wyprasowana i gotowa do założenia. Po przywiezieniu sukni do domu trzeba pamiętać by wyjąć ją z pokrowca .

Każda Panna Młoda po odbiór sukni powinna zgłosić się z osobą, która będzie ją ubierać w celu  przejścia krótkiego instruktażu przeprowadzonego przez Salon. W dniu ślubu będzie wtedy dużo łatwiej.

Joasiu, dziękuję za rozmowę i cenne wskazówki dla przyszłych Panien Młodych.

Dziękuję i zapraszam do naszego salonu w Krośnie przy ul. Niepodległości 5. Zaufało nam już mnóstwo klientek. Jestem przekonana, że nowa kolekcja przypadnie do gustu nie jednej Pannie Młodej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *