Stroje dla druhen – Obecne trendy

Najważniejszą kreacją w dniu ślubu jest suknia panny młodej. Dobrana  każdym calu i idealnie dopełniająca piękną stylizację przyszłej żony. Pewnego rodzaju dopełnieniem tej kreacji są suknie dla druhen. To stosunkowo nowy zwyczaj, który przywędrował do nas z zachodu i jest coraz szerzej wykorzystywany przez panny młode, lubiące mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

Idealne dopasowanie

Suknie druhen są podkreśleniem ślubnego motywu, zwracają uwagę na wyjątkowość tego dnia, wpisują się w zamysł stylizacyjny i po prostu świetnie wyglądają. Najważniejsze, aby suknie dla druhen były tak dobrane i uszyte, aby przede wszystkim dawały komfort samym druhnom. Przecież spędzą w nich cały uroczysty dzień.

Podstawową informacją i dla druhen, i dla panny młodej jest to, jaki fason będzie miała suknia ślubna. To do niej należy dopasować  pozostałe stroje. Styl, w jakich dobiera się suknie dla druhen, nie jest z góry narzucony. Istnieje dużo różnych pomysłów na wprowadzenie jednolitego elementu. A zatem suknie mogą być w całości takie same dla wszystkich druhen, mogą mieć tylko takie same kolory albo takie same kroje. Ciekawym sposobem jest wprowadzenie jednego koloru, ale w różnych odcieniach. Innym wariantem jest wyposażenie ich we wspólny pierwiastek – np. ludowy lub inny wzór.

Kolorystyka sukien druhen

Panny młodej nie wolno przyćmić, ale jednocześnie nie jest dobrym pomysłem wybranie koloru, który w ogóle nie będzie się wyróżniał. Tak więc pastelowe kolory raczej odpadają, ponieważ nie będą się wyróżniać i znikną we wszechobecnej bieli. Podobnie zbyt żywe kolory (czerwień, bordo itd.) nie są dobrym wyjściem, ponieważ z kolei będą bardziej rzucać się w oczy niż biała suknia.

Czarny to kolor, który kojarzy się z elegancją, mimo to nie jest polecany jako kolor przewodni dla druhen. W dniu takim jak dzień ślubu zbyt kojarzy się smutkiem i powagą. Ważne, aby wybrany kolor współgrał z tym, który wybrany został jako główny kolor w dniu wesela. Dopełni wtedy całości i nie będzie od niej odstawał.

Długość sukni

Nie ma określonej długości, która miałaby cechować suknie dla druhen. Można wybierać spośród długich i krótkich suknie. Ważne, aby był to wybór przemyślany i żeby dało się zauważyć, że dominuje pewien rytm. Np. jeśli sukienki będą w jednym kolorze, to różna długość będzie jak najbardziej wskazana. Natomiast jeśli kolory i fasony będą odmienne, to dobrze przynajmniej postawić na tę samą długość.

Koniecznie trzeba ustalić z samą panią młodą, jaki motyw jej odpowiada. To jej dzień, więc dobrze, aby miała prawo głosu w tej kwestii – suknie druhen nie mogą być niespodzianką. Pani młoda z kolei powinna dostosować swój wybór do typu urody każdej ze swoich druhen. Lepiej, aby czuły się one dobrze w tym, co mają na sobie, niż wyglądały nienaturalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *