Organizacyjne ABC wesela

Przedstawiam listę 10 wskazówek, które w organizacji wesela pomogą zapanować nad większością spraw i pomogą Wam w organizacji wesela oraz jego poukładaniu:

1.Po pierwsze – goście

Zanim wybierzecie salę na wesele obliczcie szacunkową ilość gości. Zapobiegniecie sytuacji w której braknie dla kogoś miejsca. Zwróćcie też uwagę na odpowiednią ilość miejsca do tańca oraz wielkość sceny dla orkiestry.

2.Wasz ważny dzień
Pamiętajcie, aby data ślubu nie pokrywała się z ważnymi wydarzeniami w mieście, by oszczędzić sobie stresu związanego z korkami czy brakiem noclegu dla gości. Warto sprawdzić też planowane na ten dzień ewentualne objazdy, lub trwające remonty dróg, które mogą wymagać objazdu. Na pewno nie chcecie, by ktoś spóźnił się na Wasz ślub.

3.Pogoda
Zaplanujcie ślub w porze gdzie będzie odpowiednia temperatura. Nie polecam wesela na świeżym powietrzu w okresie od jesieni do wczesnej wiosny. Naturalnie pogody nie da się przewidzieć, ale jest duże prawdopodobieństwo, że w miesiącach od maja do września będzie pięknie.

4.Mierz siły na zamiary
Przed planowaniem wesela określcie dokładnie budżet jakim dysponujesz. Warto wybrać się na targi ślubne, gdyż tam firmy oferują rabaty, dzięki którym można sporo zaoszczędzić. Warto wybrać faktycznie usługi niezbędne. Czasami pokaz fajerwerków za kilka tysięcy można sobie darować.

5.Dobre głosy
Wybierając usługę kierujmy się opiniami osób już będących po ślubie, bądź z branży. To na pewno pomoże w dobrze idealnej drużyny na ten dzień. Czytajcie opinie, pytajcie znajomych, bo Wasz dzień jest tylko raz. Musicie dobrze wybrać.

6.Wesele czy impreza masowa?
Tworząc listę gości, umieśćmy tylko te osoby, na których obecności nam zależy i które są najbliższą rodziną. Pamiętajmy że to pozwoli obciąć koszty. Możemy zawsze stworzyć listę rezerwową osób które zaprosimy na miejsce tych którzy nie mogą być obecni.

7.Magiczne słowo – PROSZĘ
Jeśli chcesz, aby osoby pracujące przy twoim weselu zrobiły dla Was usługę EXTRA, warto z uśmiechem, grzecznie o to poprosić. Zadziała to lepiej niż rozkaz. To też ludzie.

8.Sztuka organizacji
Najlepiej, aby podczas organizacji wesela mieć specjalny notes na numery, oraz na poczcie elektronicznej wszystkie wiadomości od firm w jednej zakładce. Również warto pobrać aplikacje na telefon o takiej tematyce. To zaoszczędzi czasu i nerwów oraz wprowadzi porządek.

9.Nocleg
Rozważcie ile gości będzie potrzebowało noclegu. Popytajcie o nocleg w hotelach/sali weselnej które dają możliwość rezygnacji z miejsc do dwóch tygodni przed wydarzeniem. Przy większych ilościach oraz organizując wesele w obiekcie z opcją noclegu, można liczyć też na rabaty.

10.Ostatnie ustalenia
Na tydzień przed weselem dobrze jest zadzwonić do firm obsługujących, by ustalić o jakiej godzinie mają się wstawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *