Suknia ślubna – jak mierzyć spodziewając się dziecka?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, nie do pomyślenia byłoby Panna młoda do ślubu szła w ciąży. Dziś nikogo już to nie dziwi i jest coraz częściej spotykane. Jak dobrać suknie spodziewając się dziecka? Istnieje kilka prostych porad.

Wszystko zależy od tego w jakim okresie ciąży znajduje się kobieta. Jeśli jest to pierwszy trymestr, brzuszek jest praktycznie niewidoczny, mimo wszystko obcisłe i mocno przylegające suknie są absolutnie niewskazane. Odradza się również gorsetów, które są bardzo wąskie i mocno uciskają brzuch. Jak wiadomo nie jest to zbyt bezpieczne dla dziecka. Istnieją dwa modele sukni, które idealnie sprawdzą się dla kobiet w ciąży i ukryją wszystkie niedoskonałości. Pierwszy z nich to

⦁ suknia w kształcie litery A-spod biustu rozchodzi się ku dołowi, ukrywająca wszystkie niedoskonałości i fałdki. Delikatna i bardzo kobieca

⦁ suknia w stylu Empire-jest to suknia odcięta pod biustem z delikatnie puszczoną spódnicą w dół. Przeznaczona głównie dla kobiet niskich. Optymalnie wyszczupla i podwyższa, więc również ukryje wszystkie niedoskonałości.

W dzisiejszych czasach co drugi salon posiada wiele wzorów sukien dla kobiet w ciąży. Brzuszek nie jest więc problemem. Nawet kobieta w ciąży w tym wyjątkowym dniu, może wyglądać zachwycająca, bez względu na to, czy brzuszek jest już widoczny, czy nie. Wystarczy dobrać suknię do swojej sylwetki i wybrać taki krój, jaki się najbardziej podoba, w swoim stylu. Warto pamiętać, że sylwetka kobiety w ciąży może się szybko zmienić, więc ostatnie poprawki sukni należy nanieść krótko przed ślubem. Panna młoda powinna czuć się swobodnie a suknia ma być nie tylko piękna, ale również wygodna. W wyborze sukni kobieta nie myśli już tylko o sobie, ale również o dziecku. Uciskanie brzucha przez tyle godzin nie jest czymś odpowiednim i bezpiecznym dla zdrowia maleństwa. Suknia wybrana, jakie dobrać buty? Nie od dziś wiadomo, że nogi puchną podczas ciąży, dlatego najlepiej wziąć buty o rozmiar większe. Powinno się również odpuścić bardzo wysokie buty, gdyż w ciąży łatwo stracić równowagę.

Ciąża to cudowny stan a ślub to piękne wydarzenie. Jedno nie wyklucza drugiego. Trzeba tylko pamiętać o wygodzie Panny młodej i bezpieczeństwie dziecka a wszystko uda się idealnie. Ciężarna Panna młoda wygląda również pięknie i olśniewająco. Kluczowym elementem jest tylko dobranie odpowiedniego kroju sukni. Takiego, który nie będzie w żaden sposób uciskał brzucha, może go ewentualnie w delikatny sposób zakryć. Suknia musi być luźna, to najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *