Jak zmotywować się do ćwiczeń przed ślubem?

Czasami powiedzenie, znane nam z reklamy Nike: „Just do it” jest o wiele łatwiejsze niż wykonanie tego. Poniżej znajdziecie trochę motywacyjnych porad dla panien młodych przed ślubem.

  1. Poproś przyjaciółkę o wsparcie. „O wiele łatwiej jest nam przekraczać limity, kiedy ktoś bliski nas dopinguje. Dodatkowo fakt, że twój partner będzie czekać na ciebie na siłowni zmniejszy ryzyko, że dzisiaj sobie odpuścisz” – Jessi Kneeland, trener personalny.
  2. Jeśli to żadne wyzwanie, nie licz na żadne zmiany – niech to będzie twoją mantrą. „Kiedy trenujesz, wyjdź ze swojej strefy komfortu i przejdź poziom wyżej, w tryb działania i rywalizacji” – Fred DeVito założyciel Exhale Core Fusion.
  3. Nagradzaj sama siebie. „Kiedy osiągniesz swój nowy rekord lub pokonasz najdłuższą trasę w życiu, wynagrodź to na przykład pedicurem” – Margo Donohue, trenerka personalna.
  4. Wyznaczaj racjonalne cele. „Zamiast mówić: ‚Stracę w tym tygodniu 4 kilogramy’, postaraj się wyznaczać cele na które masz realny wpływ, na przykład picie dwóch litrów wody każdego dnia i wykonanie rozciągania po treningu” – przekonuje trenerka Caroline Limpert.
  5. Używaj motywacyjnej muzyki do ćwiczeń. „Wybierz swoją ulubioną muzykę, i kiedy wchodzi refren, dawaj z siebie wszystko, zwalniając podczas zwrotek i łapiąc wówczas oddech” – Michael Olajide Jr., współzałożyciel Aerospace.
  6. „Nie myśl o ćwiczeniach jako o złych rzeczach, ale o tym, że pozwolą ci się rozluźnić i złagodzić stres – to pomoże łatwiej podejść do treningu” – Donohue.
  7. „Próbuj nowych rzeczy! Pójdź na Zumbę, sprawdź pilates, a może jakieś ćwiczenia na pośladki? Niech rutyna cię nie zniechęci!” – radzi Limpert.

Źródło: BridalGuide